مطالبه گری شهروندان از حاکمیت درباره ویدئوی جنجالی یک خواننده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه ۵ سیما، ابوالفضل روحانی در برنامه صبحگاهی شبکه ۵ گفت: شبکه ملی اطلاعات فیلترینگ نیست و در قالب چند نمونه شبکه ملی اطلاعات برای ما بیشتر معرفی می‌شود. به طور مثال در ایران شبکه تولید و توزیع برق داریم و حتی صادرات برق نیز داریم و پیرامون مسائل حمل‌ونقل نیز نیازمند جاده‌سازی و تولید وسایل حمل‌ونقل هوایی، زمینی و ریلی هستیم. شبکه ملی اطلاعات هم به همین صورت است.

وی ادامه داد: ما در جمهوری اسلامی ایران تولیدکننده محتوا هستیم و این محتوا در شبکه‌های مجازی، ایمیل و… تولید می‌شود. از سویی مصرف‌کننده محتوا نیز هستیم و مخاطبان ما محدود به داخل نیست و در سراسر جهان مخاطب داریم. شبکه ملی اطلاعات به این معناست که اطلاعات تولیدی داخل کشور در بستر زیرساختی خودمان و توسط پلتفرم‌های داخلی توزیع شود.

معاون راهبردی فنی مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات ارتباط ما را با دنیا قطع نمی‌کند و به دنبال تنظیم‌گری اطلاعات داخلی و خارجی کشورمان با قوانین و مقررات مشخص هستیم. شهروندان در روزهای اخیر از حاکمیت جمهوری اسلامی درباره ویدئو پخش شده از یک خواننده حق مطالبه‌گری دارند و سوال اینجاست که در خصوص صیانت از کودکان حاکمیت چه کرده است؟ باید توجه کرد که اگر زیرساخت‌ها در دست ما نباشد و دسترسی به پلتفرم‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده اطلاعات نداشته باشیم، اتفاقات روزهای اخیر تکرار می‌شود. اما شبکه ملی اطلاعات توان صیانت از این شرایط را دارد.

وی درباره مزایای شبکه ملی اطلاعات گفت: اولین مزیت شبکه ملی اطلاعات، صیانت از حق کودکان است و دومین مزیت مباحث اقتصادی است. به طور مثال برای انتقال یک کالا از شیراز به اصفهان روش منطقی انتقال کالا از مسیرهای داخلی است و در بحث جابه‌جایی اطلاعات، محتوا از شیراز به خارج از کشور می‌رود و در نهایت به اصفهان می‌رسد. به ازای هر اطلاعاتی که از مرز خارج می‌شود، باید هزینه پرداخت شود و این روزها خانواده‌ها در بحث آموزشی هزینه محتوا پرداخت می‌کنند اما هزینه استفاده از پلتفرم‌های داخلی نیم‌بها است.

معاون راهبردی فنی مرکز ملی فضای مجازی تأکید کرد: روند حرکت ما در خصوص شبکه ملی اطلاعات می‌توانست بهتر باشد. شبکه ملی اطلاعات همانند نامش نیازمند عزم ملی است و دستگاه‌ها و نهادها به صورت کلی باید پای کار بیایند. شبکه ملی اطلاعات در حد یک قوه یا یک وزارتخانه نیست و در این ۱۰ سال ابتدا به دنبال تعریف یکسان و واحد بودیم و باید جزئیات این مسئله به صورت دقیق مطرح می‌شد. خیلی صحبت‌ها مثل فیلترینگ، اینترنت ملی، اینترانت و… پیرامون شبکه ملی اطلاعات مطرح بود.

روحانی گفت: این ۱۰ سال فرسایشی شد و باید با سرعت بیشتری حرکت می‌کردیم و بعد از فرمان مقام معظم رهبری در ۱۲ آذرماه سال ۱۳۹۸ مجموعه‌ها پای کارآمدند و جلسات فوق‌العاده فشرده روزانه برگزار شد. بر اساس برنامه‌های وزارت ارتباطات کل کار شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۴ به نتیجه خواهد رسید و امیدواریم عمده کار تا پایان دولت پایان یابد. شبکه ملی کار بزرگی محسوب می‌شود که نیازمند عزم ملی و کمک همگانی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کارکنان یک شرکت تولیدکننده بازی در آمریکا تظاهرات می کنند
ایلان ماسک به اپل حمله کرد
میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست
ویژگی موبایل های تاشو سامسونگ فاش شد