مقابله کوالکوم با تلاش ان ویدیا برای خرید ای آر ام


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، کوالکوم بی سروصدا در تلاش است به هر نحو ممکن خرید ای آر ام توسط ان ویدیا را ناممکن کند. کوالکوم به کمیسیون فدرال تجارت آمریکا و نهادهای رگولاتوری همتای آن در انگلیس، اتحادیه اروپا و چین اعلام کرده که با این خرید تجاری بزرگ و تبعات آن مخالف است.

کوالکوم هشدار داده که ان ویدیا بعد از خرید ای آر ام مجوزهای استفاده از معماری پردازنده‌های تولید ای آر ام را نیز به طور کامل در اختیار می‌گیرد و آن را در اختیار دیگر شرکت‌های تجاری قرار نمی‌دهد. همین امر می‌تواند مشکلات جدی برای خریداران انواع سخت افزارها و تراشه‌های رایانه‌ای ایجاد کند.

در حال حاضر ای آر ام به بیش از ۵۰۰ شرکت مختلف امکان می‌دهد تا از تولیدات آن استفاده کنند و کوالکوم نیز از جمله این شرکت‌هاست. اما ممکن است ان ویدیا در صورت خریداری ای آر ام شرایط را تغییر داد و رقیب قدیمی خود کوالکوم را با چالش مواجه کند.

به دنبال درخواست کوالکوم، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از ای آر ام، ان ویدیا و سافت بانک مالک فعلی ای آر ام خواسته تا اطلاعات بیشتری را در مورد این معامله و اسناد آن در اختیار این کمیسیون قرار دهند. رسیدگی به این فرایند ممکن است ماه‌ها طول بکشد و لذا ممکن است شرکت ای آی ام برای مدت قابل توجهی بلاتکلیف باقی بماند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برنامه چین برای تقویت اقتصاد دیجیتال تا سال ۲۰۲۵
رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است
الزامات جدید آمریکا برای محافظت از داده های حساس
سنای آمریکا لایحه اصلاح فروشگاه های اپ را بررسی می کند