منبع باز شدن کلیدهای امنیتی پرطرفدار توسط گوگل


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گوگل امروز از اجرای یک طرح منبع باز خبر داده که به فروشندگان سخت افزارهای مختلف کمک می‌کند تا خودشان کلیدهای امنیتی مورد نیازشان را طراحی و تولید کنند.

گوگل معتقد است اجرای این طرح به توسعه این فناوری و افزایش ایمن سازی دنیای مجازی کمک می‌کند. ابتکار عمل یادشده که OpenSK نام دارد، مبتنی بر طراحی یک میان افزار برای سازگار کردن تراشه‌هایی خاص با کلیدهای امنیتی ۲FA است.

گوگل حتی کدهای منبع مورد نیاز برای چاپ سه بعدی یک کیس فیزیکی برای نگهداری ابزار مجهز به این کلیدهای امنیتی را منتشر کرده و امیدوار است عموم مردم از آن استفاده کنند.

تراشه منتخب بدین منظور توسط شرکت نوردیک تولید شده و علت انتخاب آن قیمت مناسب و رعایت استانداردهای FIDO۲ در آن است. سازگاری با فناوری ان اف سی و بلوتوث کم مصرف از دیگر مزایای به کارگیری این تراشه است. البته گوگل امیدوار است کلیدهای امنیتی ۲FA را بتوان بر روی تراشه‌های دیگری نیز در آینده مورد استفاده قرار داد.

گسترش استفاده از کلیدهای امنیتی به کاهش به کارگیری کلمات عبور در دنیای مجازی منجر می‌شود که شیوه ایمنی برای حفظ امنیت کاربران نیست. زیرا هکرها به روش‌های مختلفی قادر به سرقت کلمات عبور هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود