مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوکس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک تایمز، تحقیقات کاسپراسکای نشان می‌دهد به تازگی نسخه لینوکسی باج افزار RansomExx بر روی رایانه‌های مجهز به سیستم عامل مذکور فعال شده و خساراتی به بار آورده است.

این باج افزار از اوایل ماه ژوئن فعال شده و کاربران لینوکس در شبکه‌های مختلف اجتماعی در مورد فعالیت RansomExx به یکدیگر هشدار داده اند. از جمله سازمان‌های دولتی که در آمریکا به همین شیوه مورد حمله قرار گرفته اند می‌توان به اداره حمل و نقل ایالت تگزاس اشاره کرد. همچنین ادارات مشابه در برخی ایالت‌های دیگر نیز به همین علت با مشکلاتی مواجه شده اند.

RansomExx با حمله به رایانه‌های مختلف و قفل کردن فایل‌های ذخیره شده در آنها جلوی دسترسی به اطلاعات کاربران را می‌گیرد و تقاضای دریافت باج می‌کند. به تازگی گزارشاتی در مورد رمزگذاری اطلاعات مهم بر روی سرورهای رایانه‌های لینوکسی شرکت‌های تجاری و مؤسسات دولتی به همین شیوه نیز منتشر شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از مؤسسات تجاری، صنایع و کارخانه‌ها از سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای مبتنی بر آن استفاده می‌کنند، بیم آن می‌رود که گسترش باج افزار نویسی لینوکسی مشکلات جدی برای حرفه‌های مختلف ایجاد کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه گوگل را دوباره جریمه کرد
قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد