مهارت‌های فردی و گروهی حوزه اینترنت اشیا ارتقا یافت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال، اختتامیه سومین دوره بوت‌کمپ اینترنت اشیا ۱۴۰۰ برگزار شد تا مهارت‌های فردی و تشکیل تیم‌های استارت‌آپی سرعت گیرد.

سومین دوره از بوت کمپ‌های اینترنت اشیا در سال ۱۴۰۰ به صورت حضوری و مجازی از ۱۹ مرداد تا ۸ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی توسط مرکز تحقیقات اینترنت اشیا با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری برگزار شد.

این بوت کمپ با هدف افزایش مهارت فردی و تشکیل تیم‌های استارت‌آپی، اقدام به تیم بندی افراد شرکت کننده کرد تا علاوه بر آموزش‌های انفرادی، افراد در قالب کارگروهی نسبت به تولید محصول نمونه اولیه اقدام کنند و در پایان مورد ارزیابی قرار گیرند.

آموزش و تربیت نیروهای ماهر و متخصص برای ورود به بازار و همچنین شبکه‌سازی در زیست‌بوم هوشمندسازی کشور هدف دیگر این رویداد بود.

از سال ۹۸ تاکنون ۳ بوت کمپ در حوزه اینترنت اشیا برگزار شده که این دوره‌ها نتایجی چون تزریق نیروی متخصص به بازار کار، تشکیل چندین تیم استارت‌آپی و تولید محصولات فناورانه در این حوزه داشته است.

در دوره سوم این رویداد، شرکت کنندگانی از ۲۰ استان کشور حضور داشتند.

اینترنت اشیا از جمله فناوری‌های شاخص است که به عنوان زیرساخت توسعه و تحول جامعه در حوزه‌های شهری، سلامت، محیط‌زیست و حمل و نقل و صنایع تولیدی به شمار می‌رود. اینترنت اشیا را می‌توان نقطه تلاقی هنر، صنعت و مدیریت دانست.

نکات قابل توجه در بوت کمپ اینترنت اشیا امسال وجود دیدگاه جامع، کاربرد محور، حرکت مستمر و پیوسته و دیدگاه ملی و توجه به تمامی نقاط کشور ازجمله استان‌های محروم و کمتر توسعه یافته مانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی