مهارت‌های موردنیاز برای موفقیت در آینده (از زبان ایلان ماسک، بیل گیتس و …)


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

کارآفرینان بزرگ معتقدند ما باید تخصص‌ها و مهارت‌های زیر را یاد بگیریم

اگر چند سال قبل می‌دانستیم که اینترنت این چنین رشد خواهد کرد، مطمئنا تمام تمرکز خود را بر یادگیری تخصص‌های مرتبط با اینترنت سرمایه‌گذاری می‌کردیم، و یا اگر حدس می‌زدیم استارت‌آپ‌ها با چنین رشدی روبرو خواهند شد، قبل از این‌که بقیه کاری از پیش ببرید، شروع می‌کردیم. پیش‌بینی مهارت های موردنیاز برای آینده می‌‍تواند نقش بسیار موثری در موفقیت داشته باشد.

چند هفته پیش کنفرانسی در آمریکا برگزار شد، معاون شرکت علی‌بابا طی سخنرانی خود در این کنفرانس به مهارت داده‌ها اشاره کرد و گفت آن‌هایی که در سال‌های آینده تخصصی در زمینه داده‌ها داشته باشند، فرد بسیار موثری خواهند بود. وی افزود جهان سرشار از داده است. ما امروز هم به میزان زیادی از داده‌‌ها بهره‌مند می‌شویم، اما باید بدانیم که این هنوز شروع کار است. اگر چه هنوز به خوبی کشف نکرده‌ایم که چگونه از داده‌ها پول دربیاوریم. اما ما می‌دانیم که حتما باید امنیت داده‌ها را حفظ کنیم، داده‌ها روزی زندگی ما را متحول خواهند کرد. من مطمئنم کودکان ما با استفاده از داده‌ها بسیار هوشمندانه عمل خواهند کرد.

“جهان سرشار از داده است.” این فقط آغاز دوره پادشاهی داده می‌باشد. ما فکر می کنیم که داده ها در آینده برای زندگی انسانی بسیار مهم هستند. … ما واقعا نمی دانیم که چگونه داده ها می توانند امروز پول بفروشند، اما ما می دانیم که باید امنیت داده ها را حفظ کنیم. یک روز این داده ها انسان را تقویت می کند. ما باید باور کنیم بچه های ما با استفاده از داده ها بسیار هوشمندانه هستند.

سایت entrepreneur پس از این کنفرانس مصاحبه‌ای با کارآفرینان بزرگ داشته و از آن‌ها در مورد نظرات‌شان نسبت به مهارت‌های مورد نیاز در آینده سوال کرده است، در ادامه آن‌ها را می‌بینید.

مهارت های موردنیاز برای آینده از زبان ریچارد برانسون

ریچارد برانسون یکی از کارآفرینان مشهور بریتانیایی است که اگر اهل کتاب‌خوانی باشد، حتما کتاب‌‌هایی از وی را مطالعه کرده‌اید. وی صاحب شرکت سرمایه‌گذاری ویرجین است که یکی از شرکت‌های موفق و ثروتمند جهان محسوب می‌شود.

ریچارد برانسون

از نظر ریجارد برانسون مهارت‌های ارتباطی اصلی‌ترین نیاز بشر در سال‌های آینده خواهد بود. او می‌گوید تنها این مهارت است که بشر را به یادگیری، رشد و پیشرفت رهنمون خواهد شد. او افزود مهارت‌ ارتباطی فقط خواندن و صحبت کردن به خوبی نیست، بلکه به معنی تیزهوشی و درک وقایع مختلف است، من باور دارم مهارت‌های ارتباطی مهم‌ترین مهارتی است که هر کارآفرینی می‌تواند داشته باشد.

مهارت های موردنیاز برای آینده از زبان ایلان ماسک

ایلان ماسک را می‌توان محبوب‌ترین کارآفرین جهان در زمینه‌ی تکنولوژی دانست. او موسس شرکت‌های بسیار بزرگ و موفقی هم‌چون پی‌پال، تسلا موتورز و اسپیس ایکس است.

ایلان ماسک

از نظر وی مردم بیش از آن‌چه که فکر می‌کنند، می‌توانند یاد بگیرند. آن‌ها خودشان را دست کم می‌گیرند و این باعث تلاش کمتر آن‌ها می‌شود. از نظر ایلان ماسک مهارت‌های مختلفی می‌تواند در آینده موردنیاز باشد، اما آن‌چه که مهم می‌باشد، اینست که به دانش به عنوان یک درخت معنایی نگاه کرد، یعنی دانش مثل درختی است که تنه، شاخ و برگ دارد؛ مطمئن شوید که قبل از چیدن برگ‌ها و یادگیری جزئیات به شاخه‌ها و تنه‌ تسلط داشته باشید.

مهارت های موردنیاز برای آینده از زبان بیل گیتس

فکر نمی‌کنم کسی باشد که بیل گیتس را نشناسد. او یکی از پیشگامان عرصه‌ی تکنولوژی است و مدیرعامل شرکت بزرگ مایکروسافت.

بیل گیتس

از نظر او جهان در آینده فقط کدنویسی نخواهد بود. نیاز به افرادی که دانش پایه‌ای هم‌چون اقتصاد و ریاضی می‌دانند بسیار زیاد خواهد بود. این افرادی با دانش ریاضی، اقتصاد و سایر علوم پایه هستند که کشف خواهند کرد، آیا مهندسان می‌توانند کاری را انجام دهند یا نه!

مهارت های موردنیاز برای آینده از زبان مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ یکی از مشهورترین برنامه‌نویسان و جوان‌ترین کارآفرینان جهانی است که شرکت وی (فیسبوک) برای بسیاری از ما شناخته شده است.

مارک زاکربرگ

هیچ‌کس به تنهایی کاری را انجام نمی‌دهد، اگر به بزرگ‌ترین دستاوردها در جهان نگاهی بیندازید، هیچ‌کدام از آن‌ها توسط یک فرد به تنهایی انجام نشده‌اند. بنابراین شما هر مهارتی هم که داشته باشید، نیاز به ساخت تیم دارید، تیمی از مردم که مهارت‌های مکمل مهارت شما را داشته باشند.

مهارت های موردنیاز برای آینده از زبان جف بزوس

جف بزوس کارآفرین آمریکایی و سومین مرد ثروتمند جهان و موسس شرکت اینترنتی آمازون است.

جف بزوس

جف بزوس معتقد است این مدیریت مالی است که هدایت‌کننده‌ی نوآوری است، پول و سرمایه‌ کم درست همانند سایر محدودیت‌ها نقش موثری در نوآوری دارد. او می‌گوید هنگامی‌که برای اولین بار برای جذب مشتری تلاش می‌کردیم، هیچ پولی برای تبلیغات نداشتیم، بنابراین ما پلن‌های تبلیغاتی طراحی کردیم، براساس آن پلن هر وب‌سایتی که به ما لینک می‌داد در سهم درآمد ما شریک می‌شد. این پلن تبلیغاتی در رشد ما بسیار موثر بود. بنابراین توانایی تفکر و تمرکز بر روی مشتری به نظر من مهم‌ترین مهارت در آینده خواهند بود.

منبع: Entrepreneur


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

عکاسی از کهکشان راه شیری با هواوی P۳۰ Pro
جشنواره ملی هنرهای دیجیتال به کار خود پایان داد
ضمانت هواوی برای برگرداندن مبلغ خرید به مشتری ها
نمایندگان مجلس آمریکا خواهان تعویق توسعه ارز دیجیتال فیس بوک