مهلت ثبت نام در همایش بین‌المللی بیوانفورماتیک تمدید شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه کاوسی رئیس و دبیر اجرایی دهمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی بیوانفورماتیک ایران گفت: دهمین کنفرانس ملی و نخستین همایش بین‌المللی بیوانفورماتیک ایران با همکاری انجمن بیوانفورماتیک ایران، پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، سوم تا پنجم اسفندماه به صورت حضوری و مجازی در جزیره کیش برگزار می‌شود.

نایب رئیس انجمن بیوانفورماتیک ایران تصریح کرد: هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در زیست‌شناسی، مدل‌سازی در زیست‌شناسی محاسباتی، داده‌های عظیم در زیست‌شناسی، کشف و طراحی محاسباتی دارو، زیست‌شناسی سامانه‌ای، بیوانفورماتیک ساختاری و آنالیز توالی‌های زیستی، محورهای نخستین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوانفورماتیک ایران را تشکیل می‌دهند.

به گفته وی در این همایش علاوه بر ارائه مقالات برگزیده در قالب سخنرانی و پوستر، بالغ بر ۳۰ سخنرانی علمی توسط جمعی از متخصصان برجسته بیوانفورماتیک از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی بزرگ ایران و جهان ارائه می‌شود. در حاشیه همایش، کارگاه‌های آموزشی مختلفی نیز در حوزه‌های تخصصی بیوانفورماتیک برگزار خواهد شد.

عضو هیأت علمی گروه بیوانفورماتیک مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران و مؤسس آزمایشگاه سیستم‌های زیستی پیچیده و بیوانفورماتیک خاطرنشان کرد: بیوانفورماتیک، دانشی بین رشته‌ای است که در آن از روش‌های محاسباتی، آمار، هوش مصنوعی، ریاضیات و … برای مدل سازی پدیده‌های زیستی و حل مسائل این حوزه استفاده می‌شود. استخراج و پردازش داده‌های حجیم از پدیده‌های زیستی در طراحی داروهای جدید، مدل سازی بیماری‌های پیچیده و پیشنهاد روش‌های درمانی با بالاترین اثربخشی و کمترین عوارض، تشخیص زودرس بیماری‌ها، پزشکی شخصی و در حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی در توسعه کیفی محصولات کشاورزی، تولید گیاهان‌مقاوم به آفت، شناسایی زیست ملکولهای فعال با ارزش اقتصادی بالا و … کاربرد دارد.

نایب رئیس انجمن بیوانفورماتیک ایران با اشاره به روند رو به رشد دانش بیوانفورماتیک در ایران و تجربه موفق برگزاری همایش‌های ملی بیوانفورماتیک، ابراز امیدواری کرد که برگزاری نخستین همایش بیوانفورماتیک ایران بتواند به هم افزایی تجربه‌ها و ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و دانشجویان فعال در حوزه بین رشته‌ای و نسبتاً نوپای بیوانفورماتیک در کشور کمک کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد