مهلت ۹۰ روزه کسب و کار با هواوی تمدید نمی شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فون آرنا، در ماه می پس از آنکه وزارت بازرگانی آمریکا هواوی را در فهرست سیاه خود قرار داد، این شرکت از دسترسی به زنجیره تامین ذخایر آمریکا محروم شد. دولت  آمریکا به تولید کنندگان مهلتی داد تا بتوانند وضعیت خود را بهبود دهند.

 تنها ۴ روز پس از آنکه اعلام شد هواوی نمی تواند نرم افزار یا تجهیزات از شرکت های آمریکایی بخرد، دولت آمریکا مهلتی ۹۰ روزه به شرکت های آمریکایی داد تا نرم افزار و تجهیزات مورد نیاز خود را از هواوی بخرند تا بتوانند شبکه های فعلی خود را فعال نگه دارند. علاوه بر آن ثبت قراردادهایی برای تامین پشتیبانی و سرویس لازم از جمله آپدیت های نرم افزاری یا وصله های امنیتی در دستگاه های هواوی نیز مجاز شد.

هنگامیکه مهلت ۹۰ روزه به اتمام رسید، وزارت بازرگانی آمریکا به شرکت ها اجازه داد تا در یک مهلت ۳ ماهه دیگر تجهیزات خود را از هواوی فراهم کند. طبق اطلاعات وزارت بازرگانی آمریکا ۱۳۰ شرکت آمریکایی خواهان لیسانس واردات تجهیزات هواوی طی این بازه سه ماهه بودند.

این بازه سه ماهه در نوامبر تمام می شود و کارشناسان معتقدند پس از آن تمدید نخواهد شد. در همین راستا راب استریر  معاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور سیاست گذاری سایبری در این باره گفت:  لیسانس های موقت همیشگی نیستند.

 او اشاره کرد این لیسانس ها جهت اجتناب از اختلال در بازار طراحی شده اند.

علاوه بر آن استریر اشاره کرد دولت ترامپ قصد دارد آن عده از هم پیماناش که از تجهیزات ۵G هواوی استفاده می کنند را نیز جریمه کند.

 آمریکا به هم پیمانان خود هشدار داده بود تا از تجهیزات هواوی استفاده نکنند.

او همچنین به متحدان آمریکا هشدار داد در صورت استفاده از تجهیزات شبکه هواوی دیگر در امور اطلاعاتی با آن‌ها مشارکت نخواهد کرد. اتحادیه اروپا در نشستی که ماه بعد دارد، قرار است درباره این موضوع با اعضای خود صحبت کند. اما کشوری که وابستگی بسیاری به هواوی در تامین تجهیزات شبکه دارد، مجارستان است که پیش‌ترها عنوان کرده بود که به هواوی به عنوان شریک تجاری استراتژیک و ضروری نگاه می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کانادا از شرکت های فناوری مالیات می گیرد
فعالیت سرویس «کرونا» در پیام رسان آیگپ
کتاب «سرمایه‌داری پلتفرمی» منتشر شد
تعویق جلسه شورای فضای مجازی ۲ ماه شد/ اولویت روحانی چیست؟