مهمترین عامل اثربخشی فعالیت‌های روابط عمومی باور و پویایی است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات در یادداشتی به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی نوشت:

«روابط عمومی مغز متفکر، گوش شنوا، چشم بینا، زبان گویا، دست اجرا و قلب تپنده یک سازمان است، جملاتی زیبا که در عمل، در سازو کارهای اداری به طور کامل محقق نمی شود.

یکی از مهمترین عوامل برای توسعه روابط عمومی تاثیر گذار، باوراست.باور به قدرت روابط عمومی در ایجاد تغییر و کنش از جانب رهبران سازمانی در درجه اول و پس از آن اداره کنندگان و کارشناسان روابط عمومی.

اینکه ما بتوانیم از یک روابط عمومی راکد، عبور کنیم و با روابط عمومی توجیه گر خداحافظی گام مهمی است، تا در چینش پازل سازمانی جزو بخش های اصلی و تاثیر گذارسازمان باقی بمانیم.

به زبان ساده اگر حذف روابط عمومی به هر دلیلی کَمیت سازمان را لنگ کرد و مسیر حرکت را متزلزل. آن وقت است که می توانیم ادعا کنیم از کَمیت گرایی فاصله گرفته ایم و در جهت رسیدن به فضای حرفه ای روابط عمومی در تلاشیم.

از سویی دیگر با توجه به شرایط کنونی جامعه در حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ. هر روز سازمان ها و شرکت ها اعم از خصوصی و دولتی با بحران ها و چالش های فراوانی مواجه اند که در این مواقع، نقش روابط عمومی آن لاین و گوش به زنگ ،خودنمایی می کند.

همچنین درباره ارتباطات درون سازمانی و نقش روابط عمومی لازم است بگویم، اگر در مسیر شناخت نیازهای نیروی انسانی و رفع مشکلات آن ها حرکت نکنیم. در دراز مدت، بهره وری پوسته ای و گزارش محور، جایگزین نگاه های عمیق و آینده نگر خواهد شد و ما را از هداف اصلی شرکت، دورخواهدکرد.

درباره ساختار درونی روابط عمومی ها هم نکاتی قابل توجه است. هر سازمانی که در روابط عمومیش مهر و صفا و تلاش برای حرکت تیمی وجود نداشته باشد؛ رو به اضمحلال خواهد رفت، چراکه کار در این حوزه انگیزه و عشق می خواهد و آدم های پای کار.

عرصه ای که مدیریت و در عین حال رهبری درآن عزمی جزم و صبر ایوب می خواهد تا در برابر هر مدل انتقاد، پیشنهاد و حوادث غیر مترقبه، خم به ابرو نیاوری، مهارت حل مسئله داشته باشی و بتوانی با گرفتن بهترین تصمیم ها و پاسخگویی (آن هم در زمان مناسب)، مشاور واقعی مدیریت یک شرکت باشی.

در این میان، واحد ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران هم به عنوان عضو کوچکی از خانواده مخابرات، در مسیر روابط عمومی تجاری و پویا و درعین حال خدمت رسان به مردم ایران اسلامی در حال حرکت است و دراین سال های سخت وپر فراز و نشیب، به حد بضاعت، توان خود را به کار گرفته است تا با شناسایی نیازهای مشتریان و ذینفعان و انتقال آن به بخش های مرتبط، مسیر حرکت و سرعت انجام کار را آسان کند و در عین حال برند شرکت مخابرات ایران را سرپا نگه دارد و شاید هم پر آوازه کند.

البته این نکته هم قابل توجه است که در بسیاری موارد این واحد، علاوه بر انجام وظایف خود، نگاه فراگیر به بخش های مختلف شرکت دارد و با پوشش فعالیت های بر زمین مانده، برای حرکت رو به جلو و پایدار، تلاش می کند.

همچنین توجه به حوزه روابط عمومی در استان ها، از دیگر محورهای مهم کار در روابط عمومی شرکت مخابرات ایران است. تا مسوولان شرکت درجریان موفقیت ها و احیانا کم و کاستی های خدمات استانی قرار گیرند، حوزه ای که همیشه در تصویری نامعلوم کمتر به آن پرداخته شده است.

بدین منظور روابط عمومی شرکت مخابرات ایران درتلاش است مردم ایران را در یک قاب واحد، برای خدمت رسانی و پاسخگویی ببیند و یاری دهنده خدمتگزاران این شرکت باشد تا به مدد حضرت حق، مسیر عدالت ارتباطی و کاهش شکاف امکانات را به حداقل ممکن برساند.

در پایان خدا را شاکرم که به مدد همکاران عزیزم درحوزه ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، تلاش کرده ایم وزنه خدمت رسانی و تلاش برای توسعه ارتباطات کشور را هر روز سنگین تر کنیم و با ایجاد خلاقیت و نوآوری، پاسخگوی ذینفعان محترم باشیم.

از همه همکارانم درحوزه ارتباطات و اموربین الملل و روابط عمومی مناطق مخابراتی شرکت مخابرات ایران بواسطه تلاش در مسیر حرفه ای شدن و کسب رتبه های اول ارزیابی دوره های اخیر شرکت مخابرات ایران ، تشکر می ۰کنم.

همچنین از مدیران دلسوز و تلاشگر که همواره مشوق و تسهیل کننده فعالیت های واحد ارتباطات و امور بین الملل، بوده اند کمال تشکر را دارم».


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد
فیس بوک از آسیب اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است
ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال
برگزاری پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل