مهندس سابق گوگل به ۳۳ فقره سرقت اسرار تجاری متهم شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، یکی از مهندسان بخش خودروهای خودران گوگل متهم به سرقت اسرار تجاری از ۶ کارفرمای خود شده است.

 «آنتونی لواندوسکی» ۳۹ ساله متهم است بیش از ۱۴ هزار فایل حاوی اطلاعات فناوری های خودروی خودران گوگل را قبل از استعفا در ژانویه ۲۰۱۶ میلادی دانلود کرده است.

او اکنون با ۳۳ فقره اتهام به دزدی و تلاش برای سرقت اسرار تجاری روبرو است که مجازات هریک از آنها حداکثر ۱۰ سال حبس و جریمه ای ۲۵۰ هزار دلاری است.

دیوید اندرسون دادستان ایالات متحده آمریکا در این پرونده می گوید: همه افراد حق دارند شغل خود را تغییر دهند. اما هیچ کس نمی تواند هنگام خروج از یک سازمان جیب های خود را پر کند. دزدی نوآوری نیست.

لواندوسکی پس از ترک گوگل استارت آپ خودروی خودران Otto را تاسیس کرد که اوبر به سرعت آن را خرید.  در سال ۲۰۱۷ نیز گوگل به دلیل سرقت اسرار تجاری از اوبر شکایت کرد و این پرونده یک سال بعد خارج دادگاه تسویه شد.  اوبر برای تسویه این پرونده ۰.۳۴ درصد از سهام خود  به ارزش ۷۲ میلیارد  دلار را به شرکت وایمو( بازوی توسعه خودروی خودران گوگل) داد.

همچنین اوبر، لواندوسکی را نیز اخراج کرد. او اکنون استارت آپ Pronto Ai را تاسیس کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازسازی و بهره برداری از مراکز داده ۶ استان به فراخوان گذاشته شد
بررسی تغییر مساحت آبی تالاب های کشور با تصاویر ماهواره‌ای
تایلند از فیس بوک و توئیتر شکایت کرد
اینتل برای هواوی تجهیزات تهیه می کند