موبایل های بدلی در مکزیکوسیتی پرطرفدار شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، زورگیری در شهر مکزیکو سیتی اوج گرفته و به همین دلیل بسیاری از شهروندان یک بدل موبایل با خودشان حمل می‌کنند.

این موبایل‌های بدل ۳۰۰ تا ۵۰۰ پزو مکزیک قیمت دارند. این دستگاه‌های بدلی با نمایشگرها و بدنه‌هایی که بسیار به نمونه واقعی شباهت دارند، جایگزین‌های قابل قبولی هستند. جالب آنکه درون این موبایل‌های بدل یک تکه فلز نیز قرار داده شده تا سنگین‌تر شود.

مارتا پاتریشیا استرادا یکی از قربانیان زورگیری بوده است. او می‌گوید بسیاری از ساکنان این شهر با ترس در خیابان‌ها تردد می‌کنند. به گفته او حتی استفاده از حمل ونقل عمومی نیز یک ریسک به حساب می‌آید.

از سوی دیگر یک فروشنده موبایل ادعا می‌کند هر هفته ۳ یا ۴ موبایل بدلی می‌فروشد. به گفته او مردم می‌دانند در مواجهه با سارقان مسلح باید فقط در عرض چندثانیه موبایل‌های خود را به آنها بدهند.

اما جالب آنکه به نظر نمی‌رسد کسب وکار فروش موبایل‌های بدل نوپا باشد. به گفته یکی از فروشندگان بازار موبایل این شهر، اکنون ۱۴ سال است که موبایل‌های بدلی خرید و فروش می‌شوند. اما قبلاً مغازه‌های موبایل فروشی این موبایل‌ها را می‌خریدند تا در برابر سارقان از خود محافظت کنند.

به گفته یکی از فروشندگان موبایل قیمت یک آیفون بدلی ۳۰۰ پزو است حال آنکه آیفون واقعی ۱۸ هزار پزو ارزش دارد.

در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ به طور متوسط روزانه ۷۰ مورد زورگیری در مکزیکو سیتی گزارش شده که دوسوم قربانیان آنها عابران خیابان بوده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید
ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود