موسس هواوی به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران را رد کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، «رن ژنگ فی» موسس شرکت چینی هواوی که بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی و اینترنتی در جهان محسوب می شود، به صراحت اعلام کرده که هواوی اسرار مشتریان خود و شبکه های ارتباطی و مخابراتی مورد استفاده آنها را با سایرین به اشتراک نمی گذارد و در این زمینه کاملا رازدار است.

وی که در اقدامی کم سابقه در نشستی با حضور خبرنگاران خارجی شرکت کرده بود، افزود: هواوی تلاش می کند تا دسترسی خود به شرکت های مخابراتی جهانی را که سرمایه گذاری سنگینی به منظور ارائه خدمات نسل جدید ارتباطی به عمل آورده اند، حفظ کند.

اظهارات بنیانگذار ۷۴ ساله هواوی در شرایطی صورت می گیرد که این شرکت از سوی آمریکا، ژاپن، لهستان، استرالیا و برخی کشورهای دیگر به جاسوسی به نفع دولت چین متهم شده،اما این شرکت تمامی اتهامات یادشده را به شدت تکذیب کرده است.

«رن ژنگ فی» در پاسخ به سوالی در مورد همکاری احتمالی با حزب کمونیست چین برای جاسوسی از شرکت های خارجی گفته است: ما به طور قطع به چنین درخواست هایی نه می گوییم. نه خود من و نه شرکت هواوی چنین درخواست هایی را از دولت چین برای استفاده نامناسب از اطلاعات هیچ کسی دریافت نکرده ایم.

وی از اظهار نظر در مورد وضعیت دختر خود که مدیر ارشد امور مالی هواوی است و به اتهام تلاش برای دور زدن تحریم های ایران در کانادا دستگیر شده، نیز خودداری کرد. او در این مورد صرفا گفت: قبل از تشکیل دادگاه در این مورد اظهارنظری نمی کنیم و تابع قانون و از جمله محدودیت های صادراتی هستیم.

«ژنگ فی» از اینکه دخترش فعلا از زندان آزاد شده و در خانه ای در ونکوور تحت نظر به سر می برد اظهار رضایت کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موس جدید برای کنترل راحت تر تماس‌های ویدئویی
۵۰۰ هزار گوشی آیفون قاچاقی وارد ایران شد
مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE تمدید می‌شود
بررسی همترازی دبیر شورای فناوری اطلاعات با معاون وزیر در دولت