موسس واتس اپ از سمت خود استعفا کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، جان کوم یکی از موسسان پیامرسان واتس اپ اعلام کرده از سمت خود کناره گیری می کند.

 این خبر پس از آن منتشر شده که  گزارش هایی درباره اختلاف او  با فیس بوک در خصوص اطلاعات شخصی و تلاش برای ضعیف کردن فرایند رمزگذاری ظهور کرد.

 کوم در پستی در حساب کاربری خود در فیس بوک اعلام کرد: مدتی از این فضا دور می شوم تا به فعالیت های دلخواهم خارج از حوزه فناوری بپردازم. اما هنوز هم ازخارج شرکت واتس اپ را تشویق می کنم.

چند ساعت قبل از انتشار این خبر، واشنگتن پست گزارش داده بود کوم قصد دارد این پیامرسان را ترک کند. زیرا او درباره شیوه حفاظت از اطلاعات کاربران با گروه اختلاف داشته است.  این درحالی است که  بحث حفاظت از اطلاعات کاربران  پس از برملا شدن رسوایی سو استفاده از اطلاعات کاربران فیس بوک  پررنگ شده بود.

یکی از دلایل محبوبیت واتس آپ به دلیل اقدامات امنیتی آن بوده است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ خدمت رمزگذاری «سر به سر» را  به کار گرفت. اما پس از ادغام با فیس بوک  این سیاست به طور کامل اجرا نشد. سال گذشته نیز فیس بوک شرایط خدمت پیامرسان را تغییر داد تا اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را فراهم کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

خرید فیزیکی انواع کالا در خانه با فناوری هوش مصنوعی
افزایش سرعت کروم بوک های گوگل با پردازنده‌های جدید اینتل
بازسازی و بهره برداری از مراکز داده ۶ استان به فراخوان گذاشته شد
بررسی تغییر مساحت آبی تالاب های کشور با تصاویر ماهواره‌ای