موضع جدید آمریکا درباره دلار دیجیتالی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، پژوهش مذکور مزایای احتمالی و معایب ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و خواهان اظهار نظر عموم مردم در این زمینه شده است. با توجه به محتوای گزارش به نظر نمی رسد فدرال رزرو آمریکا در آینده نزدیک دلار دیجیتال صادر کند.

فدرال رزرو هشدار داده بازار رمزارزها به شدت متلاطم است و انرژی زیادی مصرف می کند. علاوه بر آن تراکنش های آن محدودیت های زیادی دارد.

علاوه بر آن فدرال رزرو معتقد است پول دیجیتال پرداخت های برون مرزی را تقویت و از نقش دلار آمریکا در عرصه جهانی محافظت می کند.

با این وجود در این گزارش به دولت ها هشدار داده شده نقدینگی دیجیتال رسمی نیازمند تغییرات احتمالی در دنیای مالی است. همچنین برای گسترش رمزارز باید حریم خصوصی را حفظ کرد و از جرائمی مانند کلاهبرداری جلوگیری کرد. فدرال رزرو امکان قابلیت آفلاین برای فعال سازی تراکنش ها در زمان عدم دسترسی به اینترنت مانند هنگام وقوع بلایای طبیعی مطرح را نیز کرده است.

این سازمان دولتی آمریکا تاکید دارد گزارش مذکور نخستین گام در بررسی احتمال عرضه یک رمز ارز توسط بانک مرکزی است و عموم مردم تا ۲۰ می ۲۰۲۲ فرصت دارند بازخوردهایشان از آن را ثبت کنند. بنا بر این گزارش فدرال رزرو موضعی خنثی نسبت به رمزارز دارد و فقط در صورتی وارد این حوزه می شود که تحقیقات بلند مدت از این طرح پشتیبانی کنند.

این درحالی است که کشورهای مختلفی از جمله چین و ژاپن مشغول بررسی عرضه دیجیتال پول های رسمی خود هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است