مک‌دونالدز و کوکاکولا / دو اسپانسر فیفا خواستار استعفای بلاتر


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

مک‌دونالدز و کوکاکولا / دو اسپانسر فیفا خواستار استعفای بلاتر

دنیای تبلیغات – به نقل از یورو اسپورت، فیفا روزهای بسیار سختی را پشت سرمی‌گذارد. سران این نهاد بین‌المللی به فساد و تبانی متهم شده‌اند و این باعث شده است تا بسیاری اعتماد خود را به بزرگترین نهاد فوتبالی از دست بدهند.

به گزارش دنیای تبلیغات به نقل از ایسنا، سپ بلاتر که در ماه می قبل برای پنجمین بار به عنوان رئیس فیفا انتخاب شد به فساد مالی متهم شده است و پلیس سوئیس تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است. با این حال بلاتر اعلام کرده است که تا اثبات نشدن اتهامات او قصد کناره‌گیری از ریاست فیفا را ندارد.

رستوران‌های زنجیره ای مک‌دونالدز و شرکت کوکاکولا که دو اسپانسر رسمی فیفا هستند از بلاتر خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر از ریاست فیفا کناره‌گیری کند، چرا که چهره این نهاد بین المللی لکه دار شده است.

مکدونالدز در بیانیه ای اعلام کرد: اتفاقاتی که در فیفا افتاده است ضرر زیادی به دنبال داشته و چهره فیفا را لکه دار کرده است و باعث شده تا مردم اعتماد خود را به این نهاد بین المللی از دست بدهند. ما پیشنهاد می‌دهیم که سپ بلاتر هرچه سریعتر از ریاست فیفا کناره گیری کند تا روند اصلاحات هر چه سریعتر شروع شود و اعتبار به فیفا برگردد.

شرکت کوکاکولا هم در بیانیه‌ای مشابه نوشت: شرکت کوکاکولا به عنوان یکی دیگر از اسپانسرهای فیفا از بلاتر می خواهد تا هر چه سریع‌تر از سمت خود استعفا دهد تا تغییراتی ریشه‌ای سریعتر شروع شود و اعتبار به فیفا برگردد. فیفا نیاز به تغییرات اساسی دارد. روز به روز از اعتبار فیفا کم می شود و اتهامات جدیدی را می شنویم. بلاتر باید کناره رود.

با این همه اما مدیر برنامه های بلاتر در بیانیه ای تاکید کرد که او قصد کناره گیری از ریاست فیفا را ندارد.

نویسنده :

دبیر سرویس ارتباطات دنیای تبلیغات
کارشناس ارشد ارتباطات ,کارشناس رسانه و زبان انگلیسی ,ویراستار کتب تخصصی بازاریابی


Print Friendly and PDF

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!
لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید