«مک آفی» به دلیل فرار مالیاتی دستگیر شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  گاردین، جان مک آفی کارآفرین حوزه نرم افزار امنیتی اینترنت به دلیل گزارش نکردن درآمد چند میلیون دلاری از ترویج، ارزهای مجازی، مشاوره، سخنرانی های مختلف و فروش حقوق زندگینامه خود برای یک مستند، به جرم فرار مالیاتی دستگیر شده است.

مک آفی دارایی های خود از جمله املاک، خودرو و یک قایق تفریحی را به نام افراد دیگر ثبت و به این ترتیب آنها را از ماموران مالیاتی مخفی کرده بوده است.

به گفته دفتر دادستانی آمریکا، پس از دستگیر شدن مک آفی در اسپانیا ، کیفرخواستی که در ماه ژوئن سال جاری علیه او صادر شده بود، نیز فعال شد. این کیفرخواست به دلیل فرار مالیاتی و عدم ارائه در اظهار نامه مالیاتی صادر شده بود.  

طبق اسناد موجود مک آفی با وجود آنکه از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ درآمد قابل توجهی از چند منبع داشته، اما از پرداخت مالیات سرباز زده است. البته در مدارک اشاره نشده در بازه گفته شده وی از شرکت نرم افزار آنتی ویروس که نام وی را بر خود دارد،  درآمدی داشته یا با آن در ارتباط بوده است.

همچنین براساس اطلاعات، درآمد مک آفی به حساب های بانکی و حساب های ارز مجازی به نام افراد دیگر منتقل شده است.

وی در صورت محکوم شدن با ۳۰ سال زندان روبرو خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت
ایرانسل زیرساخت‌های لبه فناوری را پیاده‌سازی کرده است