مک آفی به کلاهبرداری رمزارزی متهم شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا، جان مک آفی توسعه دهنده نرم افزار آنتی ویروس به کلاهبرداری و پولشویی مربوط به دو پروژه مجرمانه رمزارز متهم شده است.

مقامات مک آفی و محافظ او (جیمز گیل واتسون) را متهم کرده‌اند که با سواستفاده از فالویینگ عظیم حساب کاربری توئیتر مک آفی به طور مصنوعی قیمت‌های «آلت کوین» را دستکاری کرده‌اند.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا مک آفی و همدستانش از این طریق بیش از ۱۳ میلیون دلار جمع آوری کردند. اتهامات از سوی دادگاه فدرال منهتن وارد شده‌اند. دادستان منهتن در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: مک آفی و واتسون به طور گسترده از شبکه‌های اجتماعی و اشتیاق سرمایه گذاران در بازارهای نوظهور رمزارز سوءاستفاده کردند تا با فریبکاری و دروغ میلیون‌ها دلار سرقت کنند.

در حال حاضر مک آفی به دلیل فرار مالیاتی در اسپانیا در بازداشت به سر می‌برد. واتسون نیز روز پنج شنبه در ایالت تگزاس دستگیر شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت