ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع کردن سناتورهای آمریکایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز گذشته پنلی از سناتورهای آمریکایی از مقامات اپل و گوگل درباره سلطه اپ استورهای آنها و همچنین سواستفاده از قدرت در مقابل رقبای کوچک‌تر سوالاتی پرسیدند.

ایمی کلوبوچار سناتور ارشد دموکرات در این جلسه استماع گفت اپل و گوگل می‌توانند از قدرت شأن برای مستثنی کردن یا سرکوب کردن اپ هایی استفاده کنند که رقیب محصولاتشان به حساب می آیند و هزینه‌هایی زیاد از توسعه دهندگان دریافت می‌کنند که روی رقابت تأثیر می‌گذارد.

این در حالی است که عده‌ای از توسعه دهندگان اپ از جمله اسپاتیفای (سرویس پخش موسیقی) از مدت‌ها قبل شکایت دارند که سیاست اجباری اشتراک گذاری درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتال و قوانین حضور در اپ استورهای اپل و گوگل نوعی رفتار ضد رقابتی به حساب می‌آید.

نمایندگان اپل و گوگل در این جلسه به سناتورها اعلام کردند شرکت‌های مذکور به شدت فروشگاه‌های اپ خود را کنترل می‌کنند و قوانین مربوط به اشتراک گذاری درآمد اپ ها برای تأمین هزینه‌های اقدامات امنیتی جهت حفاظت از مشتریان در مقابل اپ ها و اقدامات مخرب لازم است.

اما کایل آن دیر مدیر ارشد همخوانی اپل در پاسخ به سوال سناتور جاش هاولی اعلام کرد تمام هزینه‌های دریافتی از توسعه دهندگان اپ ها صرف اقدامات امنیتی نمی‌شود.

اما توضیحات «آن دیر» و ویلسون وایت (یکی از مدیران گوگل و نماینده شرکت در جلسه استماع) درباره عدم دریافت هزینه‌های اجباری از اوبر و اپ هایی که محصولات فیزیکی می‌فروشند، نمایندگان مجلس آمریکا را قانع نکرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد