نامگذاری کوچه‌ها طبق استانداردهای آدرس نویسی انجام می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پست، کاوه دولتی مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست با اشاره به ابلاغ نامه شورای عالی استان‌ها مبنی بر ضرورت حضور نماینده پست در کمیسیون‌های تخصصی نام گذاری اماکن و معابر شوراهای اسلامی شهرها، افزود: براین اساس، نماینده‌ای از پست می‌باید در جلسات نام گذاری اماکن و معابر حضور داشته باشد تا با ارائه نظرات تخصصی مربوط به آدرس دهی استاندارد، از شماره گذاری‌ها و نام گذاری‌های خارج از این چارچوب پیشگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه وجود اماکن بی‌نام و دارای اسامی مشابه یکی از عوامل موثر بر کندی پیشرفت طرح ملی «جی نف» است، تصریح کرد: با اجرای دستور رئیس شورای عالی استان‌ها و نام گذاری استاندارد اماکن و معابر، طرح با شتاب بیشتری پیش رفته و در تمامی کشور آماده سرویس دهی می‌شود.

دولتی با اشاره به استقبال برخی اعضای شورای شهر تهران و تاکید بر ضرورت شماره‌گذاری کوچه‌ها با هماهنگی شرکت ملی پست و براساس کدپستی، گفت: این اقدام می‌تواند گامی موثر در اجرایی شدن پروژه آدرس یکپارچه ایرانیان (جی نف) در کلان شهر تهران باشد. چرا که در حال حاضر تعداد زیادی معبر بدون نام، دارای نام مشابه و بعضا دو نام در شهرهای کشور از جمله شهر تهران وجود دارد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود