نباید مقابل تکنولوژی ایستاد/ سرنوشت کشور وابسته به فناوری اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی بعدازظهر چهارشنبه در نشست فعالان و نخبگان حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی استان سمنان با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علیرضا آشناگر استاندار سمنان به میزبانی سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ضمن بیان اینکه اگر بگوییم آینده جهان وابسته به فناوری اطلاعات است حرف گزافی نگفتیم، ابراز داشت: بی تردید سرنوشت کشورها به این‌ تکنولوژی بستگی دارد.

وی ضمن بیان اینکه در آینده نه‌چندان‌ دور، دولت‌ها به این سبک و سیاق فعالیت نخواهند کرد، اضافه کرد: دستگاه‌ها، نهادها و دولت با شرایطی ویژه و برگرفته از فناوری و علوم نوین ارائه خدمات خواهند داشت.

عضو خانه ملت ضمن بیان اینکه به‌جای مقابله و ایستادگی در برابر تکنولوژی، باید بر آن مسلط شده و از آن بهره‌مند شد، ابراز داشت: باید یاد بگیریم که در مقابل علم و تکنولوژی نباید ایستاد و به‌جای آن باید به‌دنبال راهکار بود.

همتی در ادامه تصریح کرد: تمرکز می‌بایست برروی اهدافی باشد که برای انقلاب تعریف شد و راه تحقق آن تسلط بر علم، تکنولوژی و فناوری است.

وی ضمن بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی، می‌توان راه ایستادگی در مقابل کشورهای زورگو و سلطه‌طلب را فراگرفت، اضافه کرد: باید از نوآوری‌های جوانان و علم و دانش این قشر پر تلاش و پویا بهره‌مند شویم جوانان نیرویی مناسب و فرصتی مغتنم به منظور مقابله با دشمنان و بدخواهان هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تلاش های چین برای ترویج الگوهای خوب در فضای سایبری
توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت