نحوه دریافت وام ۳ میلیاردی برای شرکتهای ICT اعلام شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات با توجه به شرایط جاری کشور و اهمیت توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال در حوزه ICT‌، شرایط جدیدی برای دریافت تسهیلات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات مقرر کرد.

براین اساس و به منظور حمایت از سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، توسعه و ارتقای سطح فناوری و کیفیت تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری صدور کالاها و خدمات فنی و مهندسی، ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه زیربخش‌ها، حمایت از طرح های تحقیقاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه‌ای اشتغال آفرین و کمک به نهادهای سرمایه‌گذاری خطر پذیر در قلمرو ارتباطات و فناوری اطلاعات، تسهیلات ویژه ای به متقاضیان واجدالشرایط پرداخت می شود.

نحوه دریافت این تسهیلات و جزئیات مشمولان دریافت آن، در این جدول آمده است.

– سقف تسهیلات در حالت کلی ۳۰ میلیارد ریال و برای موارد خاص با تصمیم تصمیم کارگروه مبلغ ۵۰ میلیارد ریال تصویب شد.

– افزایش مبلغ تسهیلات اعطایی با ضمانت سفته ظهر نویس شده از مبلغ ۳ هزار میلیون ریال به ۴۵ میلیون ریال تصویب شد.

– پیشنهاد نرخ کارمزد تسهیلات برای طرح های توسعه کسب و کار برای شرکتهای مستقر در استان تهران به میزان ۱۰ درصد مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد. این نرخ برای شرکتهای سایر استانها به میزان ۸ درصد تصویب شد.

– پیشنهاد نرخ کارمزد تسهیلات برای طرح های تحقیق و توسعه و همچنین طرح هایی که در راستای اولویتها و برنامه های وزارت ارتباطات (اعلام شده به عموم از طریق سایت وام وجوه اداره شده) است، به میزان ۶ درصد مورد موافقت قرار گرفت و تصویب شد.

–  نرخ تسهیلات سرمایه در گردش به میزان ۱۲ درصد و بازپرداخت یکساله تصویب شد.

– نحوه محاسبه توان مالی شرکتها در این لینک آمده است.

سقف تسهیلات قابل پرداخت بر اساس توان مالی شرکت ها مطابق جدول زیر تصویب شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سامانه «راه نوآوری» برای توسعه کسب و کار دیجیتال راه اندازی شد
شکایت لحظه آخری تیک تاک از ترامپ
حمایت از پلتفرم داخلی به کام خارجی/موازی کاری با شورای فضای مجازی
مسابقات آنلاین موبایل در چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود