نحوه رسیدگی به شکایات پیامکهای مزاحم/ چه پیامکهایی مسدود می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص راه اندازی سامانه دریافت شکایت از پیامک های تبلیغاتی که روز گذشته از سوی وزیر ارتباطات اعلام شد، توضیح داد.

وی اظهار داشت: این سامانه با هدف دریافت شکایات مردم از پیامک های تبلیغاتی که از سرشماره های شخصی ارسال می شود راه اندازی شده است. بر این اساس مشترکانی که پیامک های تبلیغاتی و مزاحم دریافت می کنند می توانند با ارسال شماره ای که این پیامک به آنها ارسال شده است به سامانه ۱۹۵ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شکایت خود را گزارش کنند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: سامانه رسیدگی به شکایات پیامک های تبلیغاتی شخصی (سامانه پیامکی ۱۹۵) به صورت آزمایشی از روز گذشته و با اعلام وزیر ارتباطات آغاز به کار کرده اما از ابتدای آبان ماه به صورت رسمی فعالیت خود را شروع می کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: مشترکان از طریق سیم کارت های شخصی باید شماره سیم کارت مورد نظر را به صورت کامل و با فرمت شماره ۱۱ رقمی به سامانه ۱۹۵ اطلاع دهند. در این روش، بررسی این پیامک در یک بازه زمانی مشخص و با توجه به تعداد پیامک هایی که از سمت این شماره سیم کارت به سامانه ۱۹۵ گزارش شده باشد، صورت می گیرد.

فلاح با بیان اینکه در این مرحله آزمایشی تعداد شکایات از سیم کارت مدنظر هنوز نهایی نشده است تصریح کرد: تا زمان راه اندازی رسمی این سامانه، فرآیند  تعداد شکایات، سیم کارت مشخص خواهد شد در صورتی که سیم کارت مزاحم تشخیص داده شود سرویس پیامکی روی این سیم کارت مسدود خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: برای مثال اگر تعداد شکایات از سیم کارتی که از طریق آن پیامک تبلیغاتی ارسال شده بود بیش از ۵۰ شماره باشد، این شماره مزاحم تشخیص داده شده و سیستم پیامکی آن را مسدود می کنیم.

وی تأکید کرد: بررسی شکایات از سیم کارتهایی که پیامک تبلیغاتی ارسال می کنند محتوایی نبوده و ما به محتوای پیامک ها ورود نمی کنیم بلکه بر مبنای دریافت گزارش های مردمی و تعداد پیامک هایی که طی چند روز از این سیم کارت ارسال می شود، آن را مزاحم تشخیص داده و با آن برخورد می کنیم.

فلاح افزود: مبنای بررسی پیامک های تبلیغاتی، گزارش های مردمی است و به صرف دریافت یک یا چند شکایت، سیم کارت مزاحم تشخیص داده نمی شود بلکه باید تعداد شکایات از یک شماره ارسال کننده پیامک به یک حد نصاب منطقی برسد.

معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: مشترکان باید، شکایت خود را از طریق پیامک به سامانه ۱۹۵ ارسال کنند که این ارسال پیامک هزینه ای برای آنها نخواهد داشت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

وزیر ارتباطات بازجویی شد/ دستور آزادی با قرار التزام
تولید هارد اکسترنال ارزان با سرعت بی سابقه
افزایش ١٠٠ ترابایتی ترافیک روبیکا در ایام فاطمیه
فیس بوک تسلیم قانون ترکیه شد/ محدودیت پهنای باند توئیتر و پینترست