نخستین قانون برای کنترل سلطه اپل و گوگل بر بازار اپها تصویب شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، قانونگذاران کره جنوبی اصلاحاتی در قانون کسب وکار ارتباطات تصویب کردند که به موجب آن اپراتورهای بازار اپ اجازه ندارند با سواستفاده از موقعیت شان، سیستم های پرداخت مشخصی را به کسب وکارهای تولید محتوای موبایل تحمیل کنند.

همچنین اپراتورهای فروشگاه های اپ اجازه ندارند بررسی یا حذف محتوای موبایل را به طور ناعادلانه به تاخیر بیندازند. علاوه بر آن دولت کره جنوبی اپراتورهای بازار اپ را ملزم می کند از خسارت به کاربران اجتناب و از حقوق و منافع آنها محافظت کنند. در کنار این موارد دولت می تواند از اپراتورهای بازار اپ تحقیق کند و در خصوص پرداخت، لغو یا بازپرداخت مبالغ در این بازارها به عنوان میانجی عمل کند.

قانون مذکور در حالی در کره جنوبی تصویب می شود که گوگل و اپل به دلیل سلطه خود بر اپ استور و دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی از توسعه دهندگان نرم افزار در سراسر جهان تحت فشار هستند.

توسعه دهندگان اپ نسبت به اجباری بودن استفاده از سیستم پرداخت اپراتورهای اپ استور گله دارند. آنها خواهان امکان استفاده از سیستم های پرداخت دیگر هستند.همچنین کمیسیون ۳۰ درصدی که اپل و گوگل از توسعه دهندگان دریافت می کنند نیز مورد انتقاد است. آنها می خواهند آزادانه از سیستم های پرداخت دیگر استفاده کنند.

تصویب قانون مذکور در کره جنوبی به توسعه دهندگان نرم افزار قدرت انتخاب بیشتری برای انتخاب سیستم پرداخت می دهد و احتمالاً نشان دهنده تغییری در شیوه مدیریت اپ استور های گوگل و اپل خواهد بود.

تلاش ها برای تصویب اصلاحات قانون مذکور در کره جنوبی زمانی شدت گرفت که گوگل در سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد استفاده از سیستم پرداخت خود را برای تمام توسعه دهندگان حاضر در پلی استور از اکتبر همان سال اجرایی می کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی