نسل جدید رایانه‌های مک باریک‌تر و سبک تر می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، تراشه‌های جدید اپل مبتنی بر طراحی تراشه‌های ARM هستند. انتظار می‌رود این خبر به طور رسمی در ماه ژوئن و همزمان با برگذاری کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) اعلام شود.

بررسی‌ها و آزمایش‌های داخلی اپل نشان می‌دهد که استفاده از تراشه‌های ARM موجب افزایش سرعت و بهبود عملکرد رایانه‌های مک در مقایسه با تراشه‌های اینتل می‌شود. این مساله به خصوص در زمان اجرای برنامه‌ها و خدمات هوش مصنوعی و نرم افزارهای گرافیکی مشهود است.

مزیت دیگر این تراشه‌ها مصرف کمتر برق در مقایسه با تراشه‌های اینتل است. اپل همچنین بر این باور است که معماری تراشه‌های ARM به گونه است که موجب می‌شود نسل جدید رایانه‌های مک باریک‌تر و سبک تر باشند.

اپل پیش از این در گوشی آیفون و رایانه لوحی آی پد از پردازنده‌های ARM استفاده کرده بود و اگر موفقیت قبلی در رایانه‌های مک نیز تکرار شود، می‌توان در انتظار اقبال زیاد به مدل‌های جدید مک بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوگل فعالیت کاربران را در اپلیکیشنها بدون اجازه رصد می کند
ضرب الاجل انگلیس برای پایان همکاری با هواوی
۳۱ پروژه در سامانه تقاضا و عرضه پژوهش به اتمام رسید
خلا شبکه ملی اطلاعات در حفاظت از داده/ نقش پیام رسانها در امنیت