نصب تجهیزات آزمایشی مرکز پایش شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس حسین پور مجری پروژه ملی «مشاوره و نظارت بر پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات» گفت: به عنوان بازوی مشاور و تیم نظارتی در پروژه ملی «ایجاد مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات» نقش کلیدی دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای تحقق اهداف و مأموریت‌های شبکه ملی اطلاعات کشور و توسعه توانمندی‌های زیرساختی این شبکه در بخش ارتباطات و اطلاعات در حال انجام است، ادامه داد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه به عنوان بازوی مشاور و تیم نظارتی از مراحل آغازین این فعالیت، نقش کلیدی را در هدایت و راهبری پروژه، در دو مرحله طراحی و پیاده‌سازی، در تعامل با سازمان فناوری اطلاعات، ایفا کرده است.

حسین پور در خصوص دستاوردهای مهم این پروژه گفت: پروژه مذکور با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تخصص پژوهشگران داخلی و با هدایت سازمان فناوری اطلاعات، در دو بخش دولتی و خصوصی از مهمترین پروژه‌های ملی کشور بوده و رهگیری و پایش مؤثر کلیه اطلاعات مربوط به تبادل داده‌های ترافیکی زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی و ارزیابی عملکرد کیفی شبکه در ارائه خدمات کاربردی و محتوایی فراهم‌شده در بستر این شبکه، از دستاوردهای مهم ایجاد مرکز رصد و پایش است که قطعاً تأثیر شگرفی در صنعت ارتباطات اینترنتی داخل کشور و تبادلات داده‌ای و کسب و کارهای داده‌محور خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: مراحل امکان‌سنجی، مطالعات اجرایی، تأمین، نصب و راه‌اندازی تجهیزات پایلوت سامانه رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده است.

حسین پور گفت: در حال حاضر، تیم اجرایی در قالب برنامه‌ای دوساله، در حال نهایی‌سازی طرح معماری و پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش بوده و از سامانه پایلوت برای تعریف و انجام سناریوهای آزمون به منظور توسعه و ارتقا سامانه به یک مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات بهره‌برداری می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازدید اعضای هیات رئیسه مجلس از مرکز مانیتورینگ همراه اول
میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول