نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، بسیاری از رانندگان آمازون ادعا می‌کنند تنهایی و استقلال حین انجام کار در جاده از مزایای این شغل هستند. اما به نظر می‌رسد این مزایا نیز تا چندی دیگر از بین می‌رود زیرا آمازون مشغول نصب دوربین‌های نظارتی در ون‌های تحویل مرسوله خود است. این دوربین‌ها رانندگی، حرکات دست و حتی حالات صورت رانندگان را ردیابی می‌کنند.

این دوربین‌ها که روی شیشه جلویی خودرو نصب می‌شود پس از هر گام اشتباه، هشدار صوتی ارسال می‌کند و رانندگان معتقدند ابزارهای مذکور دائماً مراقب آنها و نگران هستند در صورت ارسال هشدار این دوربین، از سوی شرکت تنبیه شوند.

یک راننده آمازون در ایالت اوکلاهما آمریکا می‌گوید: می‌ترسم بینی ام را بخارانم، می‌ترسم مو یا صورتم را تکان دهم. زیرا درباره آن هشدار دریافت می‌کنم.

از سوی دیگر برخی دیگر از رانندگان ادعا می‌کنند دوربین‌ها ممکن است در برخی موارد کارآمد باشند. اما آنها نیز نگران تأثیر این فناوری بر بهره وری شأن هستند و نگرانی‌هایی درباره رصد حرکاتشأن توسط دوربین دارند.

یکی از آنها می‌گوید: با وجود دوربین هیچ حریم خصوصی نخواهیم داشت و جایی برای اشتباه باقی نمی‌ماند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول
هشدار به مدیران فناوری برای ورود به عصر رایانه‌های کوانتومی