نفوذ هکرهای سولار ویندز به ایمیل مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد در عملیات هک سولار ویندز که اوایل ۲۰۲۱ میلادی اتفاق افتاد اطلاعات برخی از مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا به خطر افتاده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اشاره می‌کند هکرها در این عملیات به ایمیل اعضای کلیدی این وزارتخانه امنیت میهن از جمله چاد ولف (وزیر امنیت داخلی پیشین) و اعضای تیم امنیت سایبری که تهدیدهای خارجی را ردیابی می‌کنند، دسترسی یافته‌اند.

مقامات وزارتخانه‌های دیگر نیز هدف این حمله بوده‌اند و حداقل یکی از اعضای کابینه کاخ سفید قربانی این حمله شده است. هکرها برنامه‌های خصوصی مقامات وزارت انرژی از جمله وزیر وقت آن را سرقت کرده بودند.

سارا پگ سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا به آسوشیتد پرس گفت: تعداد اندکی از کارمندان هدف حمله سولار ویندز قرار گرفته‌اند. اما نام آنها را فاش نکرده بود. او همچنین اشاره کرده بود اکنون هیچ نشانه‌ای از خطر در شبکه وزارتخانه دیده نمی‌شود.

ولف نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرده بود.

هم اکنون نشانه‌های مختلفی وجود دارد که هکرها با کمک این حمله سایبری به دولت آمریکا نفوذ کرده‌اند و به عنوان مثال به حساب‌های ایمیل وزارت دادگستری دسترسی یافته باند.

اگر گزارش‌ها صحیح باشد، احتمالاً خسارت به وجود آمده در نتیجه عملیات هک بسیار بدتر از تصورات پیشین خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت