نقشه راه فضایی کشور تدوین می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن حدادپور تبیین ساختار فضایی کشور و تهیه نقشه راه فضایی را یکی از ماموریت های محوله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضایی اعلام کرد.

وی گفت: تبیین ساختار فضایی کشور و تهیه نقشه راه برای حرکت از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب، به عنوان یک ماموریت از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضایی سپرده شده است.

حدادپور تصریح کرد: بر همین اساس نقشه راه فضایی کشور در حال تدوین است که درحال حاضر در حال ویرایش نسخه ابتدایی آن هستیم.

وی تدوین این نقشه راه را بر اساس تجربیات مراکزی که در این حوزه در حال فعالیت هستند اعلام کرد و گفت : برای تدوین این نقشه راه، سعی شده است که از تمام داشته های این مراکز در زمینه دانش فضایی استفاده شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به برگزاری مراسم هفته جهانی فضا، نیز گفت: به همین مناسبت شنبه ۱۵ مهرماه، نمایشگاهی از دستاوردها و فعالیت های فضایی پژوهشگاه فضایی با حضور نمایندگان مجلس، دانشجویان، استادان دانشگاه و دانش آموزان استعدادهای درخشان برگزار می شود.

وی درباره دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه گفت: ماهواره های سها ، ناهید ۲ و بلوک انتقال مداری که محصولات سیستمی پژوهشگاه است؛ در کنار پروژه های فناوری پژوهشگاه فضایی ایران در این نمایشگاه ارائه می شود و همچنین هر کدام از پژوهشکده های پژوهشگاه فضایی به صورت مجزا، دستاوردهای خود را در معرض نمایش می گذارند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند
رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند