نمایندگان کنگره خواستار مقابله جدی تر فیس بوک با روسیه شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروهی متشکل از ۲۱ قانونگذار آمریکایی روز چهارشنبه با ارسال نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس بوک، نسبت به آنچه که آنها انتشار اطلاعات نادرست در این پلتفرم با هدف تاثیرگذاشتن بر اسپانیایی زبانان درباره تهاجم روسیه به اوکراین نامیدند، ابراز نگرانی کردند.

در این نامه ادعا شده که این اطلاعات نادرست توسط رسانه‌های تحت حمایت مسکو مانند RT en Espanol منتشر می‌شوند. نمایندگان کنگره مدعی شده‌اند: «فیس‌بوک پیوسته نشان نداده که به اندازه کافی به این مشکل جوامع اسپانیایی‌زبان رسیدگی می‌کند و موفقیت رسانه‌های تحت حمایت روسیه در از بین بردن اکوسیستم اطلاعاتی موجود برای اسپانیایی‌زبان‌ها دلیلی بر این واقعیت است.

در این نامه همچنین آمده است: «گسترش ویروسی این روایت‌ها کاملاً در تضاد با تضمین‌هایی است که متا به مردم و اعضای کنگره داده بود مبنی بر اینکه نیازهای خبری فوری جوامع اسپانیایی تبار در ایالات متحده را در اولویت قرار داده است.

فیس بوک در واکنش به این نامه اعلام کرده برای مقابله با نشر اخبار و اطلاعات غلط به زبان اسپانیایی به طور پیوسته در تلاش بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد