نهاد فناوری استرالیایی کمیته داوری اخبار جعلی راه‌اندازی می‌کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که یک روز قبل دولت استرالیا تهدید کرد قوانین سختگیرانه تری درباره پست های جعلی و افتراآمیز در فضای آنلاین اجرا می کند.

این درحالی است که دولت این کشور نیز روز گذشته اعلام کرد اقداماتی را اتخاذ می کند تا مسئولیت شبکه های اجتماعی در قبال محتوا بیشتر شود.

نهاد «گروه صنعت دیجیتال» (DIGI) نماینده واحدهای فیس بوک، گوگل و توییتر در استرالیا است. این نهاد اعلام کرد کمیته جدیدالتاسیس آن برای نظارت بر اخبار جعلی نشان می دهد صنعت فناوری آماده است در مقابل پست های آسیب زا خود را قانونمند و مقرراتی را اجرا کند.

سونیتا بوز مدیر عامل DIGI در بیانیه ای اعلام کرد: شرکت های فناوری درباره یک نظام نامه اخلاقی علیه اخبار جعلی توافق کرده اند. ما می خواهیم با کمک نظارت جمعی از کارشناسان خارجی و اعتماد مردم این روند را تقویت کنیم.

کمیته ۳ نفره مستقل از طریق یک وب سایت شکایات مربوط به نقض نظام نامه اخلاقی را حل و فصل می کند. البته این کمیته شکایات مربوط به پست های افراد را بررسی نمی کند.

منشور اخلاقی صنعت شامل موارد مختلفی است. مانند اقدام علیه اخبار جعلی که سلامت عمومی را تهدید می کند.

همچنین DIGI اعلام کرد در صورتیکه شرکتی نظام نامه اخلاقی را نقض کند، بیانیه ای رسمی صادر می کند.

پل فلچر وزیر ارتباطات استرالیا و از جمله قانونگذاران حامی وضع قوانین سختگیرانه تر بر پلتفرم های میزبان اخبار جعلی، از این اقدام استقبال کرد. اما گروه های حمایت از مصرف کننده همچنان معتقدند چنین اقدامی کافی نیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی