«نوآوری در آینده سالمندان با ICT » به چالش کشیده می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) و ائتلاف جهانی پیری (GCOA) به طور مشترک هکاتون مجازی ترتیب داده‌اند که بر «ایجاد آینده‌ای روشن‌تر برای افراد مسن از طریق نوآوری در ICT» تأکید دارد.

اهمیت توجه و رسیدگی به چالش‌های سالمندان با استفاده از ابزارهای ICT طی همه‌گیری کرونا بیش‌از پیش آشکار شده است. این در حالی است که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیش‌بینی‌شده تا سال ۲۰۵۰ جمعیت بالای ۶۰ سال در جهان، بیش از دو میلیارد نفر خواهد بود که این رقم دو برابر سال ۲۰۱۰ است.

از این رو اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی و ائتلاف جهانی پیری با برگزاری هکاتون مجازی، ساختن آینده‌ای بهتر برای افراد مسن در سراسر جهان را در دستور کار قرار داده‌اند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد به دو شکل انفرادی و یا تیمی (شامل گروه ۲ تا ۵ نفری) می‌توانند آمادگی خود را تا تاریخ ۱۵ مارس (۲۵ اسفندماه) از طریق ثبت‌نام در این لینک اعلام کنند.

داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.

زمان‌بندی ثبت‌نام و تاریخ‌های مهم این رویداد به این شرح است:

• مهلت درخواست برای ثبت‌نام، ثبت ایده‌ها و تشکیل تیم از ۲۲ فوریه تا ۱۵ مارس ۲۰۲۱ (از ۴ اسفند تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۹)

• منتورشیپ تیم‌ها به مدت یک ماه در آوریل ۲۰۲۱

• زمان اعلام نتیجه ارزیابی تیم‌ها و ایده‌ها ۷ می ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰)

• زمان برگزاری رویداد نهایی هکاتون روزهای ۱۷ و ۲۱ می ۲۰۲۱ (۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰)

تیم‌های برنده هکاتون در هر یک از ۴ چالش مبلغ هزار دلار به‌عنوان جایزه و به مدت ۶ ماه مشاوره و منتورشیپ رایگان از سوی ائتلاف جهانی پیری (GCOA) و شرکت‌های عضو آن برای توسعه ایده دریافت خواهند کرد.

چالش های هکاتون:

۱. بیماری آلزایمر و کاهش شناختی

۲. سالخوردگی و سستی

۳. جابه‌جایی و تحرک

۴. ابزارهای مالی برای افزایش طول عمر


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هند قانون استفاده از شارژر یکسان را تصویب می کند
فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند