نیاز سازمان‌ها در بهره‌برداری از خدمات سنجش از دور شناسایی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جنتی رئیس اداره توسعه کاربرد و خدمات سنجش از دور سازمان فضایی ایران در اینستاگرام، برنامه ریزی در حوزه تهیه و تامین داده های ماهواره‌ای، تعریف پروژه‌های کاربردی و ارائه سرویس های مطلوب در سطوح مختلف به جامعه ( اعم از بهره‌برداران داده ماهواره‌ای و محصولات آن) را مستلزم داشتن اطلاعات دقیق و بروز از نیاز جامعه کاربران و بهره برداران در حوزه سنجش از دور عنوان کرد.

وی گفت: در این راستا در نیمه دوم سال ۹۸، جمع آوری و احصاء نیاز سازمان‌ها و دستگاه های منتخب در سطح مراکز استان‌های کشور انجام شد.

جنتی افزود: این نیازسنجی مربوط به اداره کل راه و شهرسازی، مرکز مدیریت بحران، سازمان محیط زیست، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی و برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در استان تهران می شود که مربوط به مقوله‌های بررسی تصاویر ماهواره‌ای مطلوب و ایده‌آل( اپتیکی و راداری)، تصاویر ماهواره‌ای خریداری شده، بررسی مشکلات استفاده از سنجش از دور و نیاز به محصولات مرتبط با مقوله‌های زیرسیستم‌های زمین (هوا کره، گیاه کره، خاک کره، آب کره و انسان کره) می شود.

رئیس اداره توسعه کاربرد و خدمات سنجش از دور سازمان فضایی ایران گفت: نتایج، دستاوردها و پیشنهادات مرتبط که توسط کارشناسان اداره کل سنجش از دور انجام گرفته است، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی بر لزوم ارائه سرویس‌های مستمر، بلند مدت و با قابلیت اطمینان بالا در این حوزه تاکید کرد و افزود: در صورتی که نهادهای بهره بردار خدمات پیوسته و قابل اعتماد در حوزه سنجش از دور دریافت کنند، بازار بسیار خوبی در این زمینه برای خدمات بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تلاش کمیسیون اروپا به دنبال اخذ مالیات سنگین از اپل
وعده جهرمی برای فعال شدن ۵G در اینترنت خانگی تا اسفندماه
سیستم عامل هواوی برای موبایل تا ۲۰۲۱ عرضه می شود
۵۰ هزار بیمار کرونایی با سیستم ردیابی دیجیتال شناسایی شدند