نیکلاس تا دقایقی دیگر خواهد مرد… / تیزری روایی و حیرت انگیز درباره تصادفات جاده ای فرانسه + دونسخه انگلیسی و فرانسوی را ببینید


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

نیکلاس تا دقایقی دیگر خواهد مرد… / تیزری روایی و حیرت انگیز درباره تصادفات جاده ای فرانسه + دونسخه انگلیسی و فرانسوی را ببینید

دنیای تبلیغات- سعید سرحدی- نیکلاس بزودی تصادف خواهد کرد و تا دقایقی دیگر خواهد مُرد . این جمله های هولناک ، آغازگر تیزری هستند بنام Shockwave (موجی از شوک) که برای کاهش تصادفات جاده ای فرانسه ساخته شده است . سرانجام پس از مدتها ، با یک شاهکار روبرو هستیم ، کلام آهنگین و صدای گیرای گوینده ، تصاویر آهسته و موسیقیِ کمینه گرا ، همگی به شاعرانگیِ اثر منجر شده اند . گویی با پیکره هایی برآمده از دوران اوج رنسانس و پس از آن ، نقاشی هایی به شیوه ی مَنِریسم روبرو هستیم .یکپارچگیِ فرم و مضمون به گونه ای است که معلق بودن انسانها و بی تکیه گاه بودنِ آنها ، استعاره ای بی نظیر شده است  از بی پناهی و سردرگمی در جهانِ هولناکی که خانواده های قربانیان تصادفات جاده ای با آن روبرو خواهند شد. بعنوان مثال ، دقت کنید به آنجا که می شنویم «سوفی» بخاطر معلولیتِ پس از تصادف ، به خواستگارِ خود جواب منفی خواهد داد ، آن هم از روی «عشق» ، و همزمان تصویر چهره ی درد کشیده ی او را میبینیم که بشدت شیشه را می شکند و از میان خرده های شیشه آشکار می شود . این یعنی اوج مهارت در انتقال مفاهیم توسط تصاویر ، این یعنی سینما .
کارگردان این اثر درخشان Bruno Aveillan از گروهی بنام Quad ، شامل کارگردانانی خوش قریحه و با استعداد است که چندی پیش ، از این گروه ، تیزر «زمانِ به خانه آمدن» را به کارگردانی Alex Feil در «دنیای تبلیغات» دیده بودیم. جلوه های ویژه ی بی نقص این تیزر را FixStudio انجام داده و تهیه کننده ی آن آژانس تبلیغاتی La Chose است.فیلمِ اصلی به زبان فرانسوی منتشر شده که در اینجا هر دو نسخه (انگلیسی و فرانسوی) را ملاحظه می‌کنید. حالا که مسافرتهای عید را در پیش رو داریم ایکاش این تیزر تاثیر گذار ترجمه شود و از تلویزیون ایران پخش شود ، جای آثاری اینچنین کوبنده ، در کشور ما بسیار خالی ست ، این همان چیزی ست که ما به آن نیاز داریم .

 

ترجمه از متن انگلیسی :

نیکلاس تصادف خواهد کرد و تا دقایقی دیگر خواهد مُرد

تیم امداد ، تلاشی بی سرانجام برای احیاء او انجام خواهند داد

سوفی به دیدار دوستش می رود

او روی تخت بیمارستان به هوش خواهد آمد ، اما پاهایش نه

پدر نیکلاس اولین کسی ست که خبر مرگ فرزندش را می شنود ، او دیگر لبخند نخواهد زد

پدر بزرگ او ، (این مصیبت را) باور نخواهد کرد

همسرش فرزندی را باردار است که او (نیکلاس) هرگز نخواهد دید

پدر سوفی همه چیز را از دست خواهد داد تا او دوباره بتواند راه برود

مادر او (سوفی) اسیر خاطرات اولین گامهای او خواهد شد

دوستش به او پیشنهاد ازدواج خواهد داد

او قبول نخواهد کرد ، بخاطر عشق

در پَسِ هر قربانی تصادف اتومبیل ، قربانیانِ زندگی هستند.

 

تیزر به زبان انگلیسی[دانلود]

تیزر به زبان فرانسوی[دانلود]


Print Friendly and PDF


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید