هزار و ۷۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتصبح پنج‌شنبه در جریان سفر هیئت دولت به اصفهان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور وارد شهرستان خور و بیابانک و نائین شد. او ابتدا با حضور در گلزار شهدای نائین به مقام شهدا ادای احترام کرد و به دیدار با خانواده شهدا رفت.

زارع‌پور سپس به جلسه شورای اداری شهرستان نائین رفت و اظهار داشت: در این سفر در جریان مشکلات شهرستان نائین قرار گرفتیم که مهم‌ترین مشکلات را با وزرا و معاونان رئیس جمهور پیگیری خواهیم کرد. دولت در دور اول سفرهای استانی برنامه دارد پروژه‌های نیمه تمام که سال‌ها طول کشیده را به اتمام برساند و در دور بعد پروژه‌های جدید تعریف کند، اما مسائل مهم و حیاتی خارج از برنامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طی هشت ماه گذشته هزار و ۷۰۰ روستای جدید را به شبکه ملی اطلاعات متصل شد و اکنون بیش از ۸۶ درصد از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و از خدمات شبکه می‌توانند استفاده کنند. سرعت اینترنت روزبه‌روز بهبود می‌یابد، اما مساله سرعت اینترنت تنها با توسعه ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری در کشور حل می‌شود که این موضوع نیاز به برنامه بلند مدت و میان مدت دارد و این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه «تاکنون نزدیک به یک میلیون پورت فیبر نوری FTTX یا فیبر نوری در کشور راه‌اندازی شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت سیزدهم پوشش ۲۰ میلیونی در این زمینه را شاهد باشیم» تاکید کرد: این یعنی ۲۰ میلیون از خانوارهای کشور در صورت تمایل از فیبر نوری استفاده کنند و از سرعت حدود صد برابری سرعت میانگین فعلی بهره‌مند شوند.

زارع‌پور افزود: پیگیری می‌کنیم که مشکلات شهرستان نائین در شورای اداری استان مطرح شود البته بخش زیادی از مشکلات با پیگیری‌های قبلی مسئولان و نماینده شهرستان در لیست مصوبات سفر استان قرار گرفته است. این وعده را به مردم می‌دهم که تا پایان سال یا شهریورماه سال آینده روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه متصل شوند، در حال حاضر ۴۰ درصد از روستاها به شبکه متصل نیستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند