هزینه قطعات گرانترین آیفون ۴۴۳ دلار است!


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اپل با کاستن  برخی از قطعات در نمایشگر آیفون «ایکس اس مکس» قیمت این دستگاه را کنترل کرده است.

درهمین راستا شرکتTechlnsight تخمین می زند هزینه ترکیب و قطعات آیفون «ایکس اس مکس» با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۴۴۳ دلار است. این درحالی است که هزینه قطعات آیفون ایکس با حافظه ۶۴ گیگابایتی  در سال گذشته ۳۹۵.۴۴ دلار بود. از سوی دیگر آیفون ایکس اس مکس در آمریکا به قیمت ۱۲۴۹ دلار فروخته می شود.

شرکت کانادایی Techlnsight موبایل ها را باز و قطعات آنها را تحلیل می کند.

اپل چندی پیش از سه موبایل رونمایی کرد که  یکی از آنها آیفون «ایکس اس» بود. قیمت پایه این دستگاه از ۹۹۹ دلار است. علاوه بر آن آیفون« ایکس آر» نیز با قیمت مقرون به صرفه ۷۴۹ دلار  رونمایی شد. اما آیفون «ایکس اس مکس» با نمایشگر ۶.۵ اینچی «او ال ای دی » به عنوان گرانترین آیفون ساخته شده، با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار عرضه شده است.

به هرحال تحلیل هزینه هایTechlnsight نشان می دهد، تنها قطعه گرانقیمت آیفون «ایکس اس مکس» نمایشگر آن با بهای ۸۰.۵۰ دلار است. این درحالی است که قیمت نمایشگر ۵.۸ اینچی آیفون «ایکس» ۷۷.۲۷ دلار است. آیفون ایکس سال گذشته عرضه شد.

افزایش اندک قیمت آیفون «ایکس اس مکس» در مقایسه با آیفون «ایکس»، به دلیل آن است که اپل برخی اجزای مربوط به سیستم لمس سه بعدی را حذف کرده است. البته قیمت قطعات حذف شده فقط ۱۰ دلار بوده است.

به هرحال باب اودانل  از شرکت TECHnalysis Research معتقد است تصمیم اپل برای  تمرکز بر ارائه موبایلی با نمایشگر بزرگتر  از لحاظ اقتصادی درست بوده است.

البته سخنگوی اپل در این باره اظهار نظری نکرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند
رئیس گوگل خواستار برابری نژادی در امریکا شد
هوش مصنوعی جهش آینده کرونا را پیش بینی می‌کند