هشدار روسیه درباره احتمال درگیری نظامی به علت حملات سایبری غرب


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این هشدار پس از آن صادر شد که وب سایت وزارت مسکن روسیه در هفته گذشته هک شد و جستجوی اینترنتی این سایت منجر به نمایش عبارت “شکوه اوکراین” به زبان اوکراینی شد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد زیرساخت‌های حیاتی و نهادهای دولتی روسیه در معرض حملات سایبری قرار گرفته‌اند و شخصیت‌هایی در ایالات متحده و اوکراین را مسئول این حملات عنوان کرد.

در این بیانیه آمده است: مطمئن باشید روسیه اقدامات تهاجمی را بی پاسخ نخواهد گذاشت. تمام گام‌های ما مطابق با قوانین روسیه و قوانین بین‌المللی بوده و سنجیده و هدف‌مند خواهند بود.

در بیانیه‌ای که توسط رئیس واحد امنیت اطلاعات بین‌المللی این وزارتخانه صادر شد، آمده است: «نظامی‌سازی فضای اطلاعاتی توسط غرب و تلاش برای تبدیل آن به عرصه رویارویی بین‌دولتی، خطر درگیری مستقیم نظامی با پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی را به شدت افزایش داده است».

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه می‌گفت تعداد حملات سایبری به روسیه توسط “ساختارهای دولتی” خارجی چندین برابر افزایش یافته و از مقامات این کشور خواست تا برای تقویت امنیت در حوزه فناوری اطلاعات بیشتر تلاش کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند