هشدار سناتور آمریکایی به آمازون برای مقابله با دروغ های کرونایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، یک ماه قبل از آغاز تعطیلی‌های مربوط به ویروس کرونا در غرب آمریکا در مارس سال ۲۰۲۰، شرکت آمازون قول داد از فروش و ارسال محصولاتی که در آنها ادعاهایی دروغ در مورد درمان ویروس کرونا مطرح شده، جلوگیری کند. اما برخی از این کالاها باز هم توسط آمازون ارسال شدند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هنوز هم از طریق شرکت آمازون کالاهایی به فروش می‌رود که حاوی اطلاعات دروغ در مورد ویروس کرونا و واکسن‌های آن هستند. این کالاها هنوز در صورت جستجو در آمازون به سهولت در دسترس قرار می‌گیرند و این امر موجب خشم الیزابت وارن سناتور آمریکایی شده است.

از جمله این اقلام عرضه شده می‌توان به کتاب‌هایی اشاره کرد که در آنها دروغ‌های متنوعی در مورد واکسن‌های کرونا و نحوه درمان این ویروس وجود دارد. آمازون حتی یک از این کتاب‌ها را به عنوان پرفروش برچسب زده و عملاً به نفع آن تبلیغ می‌کند.

خانم وارن با ارسال نامه‌ای برای اندی جیسی مدیر عامل آمازون از وی خواسته تا هر چه سریع‌تر در الگوریتم‌های آمازون بازنگری کرده و اقلام و کالاهای این چنینی را از سایت مذکور حذف کند.

وی ضرب الاجلی ۱۴ روزه را بدین منظور تعیین کرده تا چنین کالاهایی دیگر از طریق آمازون در دسترس مشتریان قرار نگیرد. او همچنین از وارن خواسته تا سیاست‌های آمازون در مورد این محصولات را به وضوح بیان کند و اقدامات آمازون برای مقابله با آنها را نیز بیان کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند