هشدار پلیس فتا تهران به دارندگان گوشی های همراه آیفون


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر رئیس پلیس فتا تهران در پی وصول اخباری مبنی بر ارسال پیام های اینترنتی با عنوان شرکت اپل به شماره تماس افرادی که گوشی آن ها مفقود یا سرقت شده بود، گفت: مجرمین با شگرد ارائه یک تله فیشینگ اقدام به ارسال یک پیامک جعلی و ارسال لینکی در پوشش جعلی شرکت اپل آی.دی، از مالکین گوشی همراه درخواست رمز و نام کاربری ( اپل آی.دی) و مکان مفقود و یا سرقت گوشی را می نمایند پس از ارسال اطلاعات خواسته شده، مجرمین سایبری در قدم بعدی اقدام به ورود و دستیابی به تمامی اطلاعات موجود درسیستم های گوشی قربانی خود می کردند.  

سرهنگ تورج کاظمی افزود: در این باره فردی در فضای مجازی با طراحی سایت جعلی اپل اقدام به دسترسی به اپل آی دی کاربران گوشی اپل می نمود و سپس با تغییر اپل .آی دی و در اختیارگرفتن برنامه های گوشی اقدام به اخاذی از مالکین تلفن می نمود لذا با پیگیری های فنی مهندسین پلیس، مجرم شناسایی و با هماهنگی مرجع محترم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفی گاه خود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کاظمی به دارندگان این مدل گوشی همراه توصیه کرد: دارندگان این نوع گوشی نسبت به رعایت مسائل امنیتی و پرهیز از افشا ی رمز اپل آی .دی خود و ارسال به صفحات شبیه سازی شده و جعلی اجتناب کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ساختار وظیفه ای عامل موفقیت مدیران استارت آپی و سازمان های فناور
فیلمبرداری از موقعیت های حساس خطرناک با ربات جان سخت
چین برای حفاظت از اطلاعات شهروندان قوانین جدید تصویب کرد
قانون مالیات شرکت های فناوری در فرانسه اجرایی شد