هشدار کارشناسان در مورد کاهش بی سابقه هزینه حملات هکری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، بررسی‌های انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد انجام حملات دی او اس با سوءاستفاده از محصولات ناایمن مورد استفاده برای اتصال به اینترنت روز به روز در حال گسترش است و هزینه این حملات نیز آنقدر کاهش یافته که تقریباً هر فردی در جهان می‌تواند آن را تأمین کند.

حملات دی او اس مبتنی بر کنترل لشگری از ابزار قابل اتصال به اینترنت توسط هکرها و بهره‌گیری از آنها برای ایجاد ترافیک اینترنتی فزاینده بر روی سایت‌های هدف به منظور از دسترس خارج کردن آنها است. این اختلال در یک دهه اخیر به طور گسترده صاحبان مشاغل را تهدید کرده و سو استفاده از آن بعد از شیوع ویروس کرونا نیز بیشتر شده است.

یافته‌های مؤسسه امنیتی دیجیتال شادو نشان می‌دهد هزینه هر حمله دی او اس از ۲۵ دلار در سال ۲۰۱۷ به تنها ۷ دلار در سال جاری میلادی کاهش یافته و پیچیدگی‌های فنی این کار نیز کمتر شده است. همچنین این حملات را می‌توان به راحتی برای مدت چند دقیقه تا چند ساعت برنامه‌ریزی کرد.

یکی از دلایل فنی کاهش شدید هزینه حملات دی او اس، همه گیر شدن ابزار و وسایل مبتنی بر اینترنت اشیا است که در اکثر موارد کاربران آنها به دلیل بی توجهی از کلمات عبور پیش فرض این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند و همین امر موجب می‌شود هکرها به راحتی کنترل ابزار یادشده را برای حملات دی او اس در دست بگیرند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازدید اعضای هیات رئیسه مجلس از مرکز مانیتورینگ همراه اول
میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول