هفته فضا با شعار «ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» برگزار می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، هفته‌ جهانی فضا، بزرگترین رویداد فضایی در جهان است که توسط سازمان ملل برای ترویج اهمیت فضا به صورت سالانه برگزار می‌شود.

سال گذشته بیش از ۸ هزار گزارش راجع به برگزاری رویدادهای مرتبط با هفته جهانی فضا از ۹۶ کشور ارائه شده است. این رویدادها توسط هزاران سازمان، شامل آژانس‌های فضایی، شرکت‌های هوافضا، باشگاه‌های نجوم و موزه‌ها ترتیب داده می‌شوند.

انجمن هفته جهانی فضا هر سال موضوعی را برای این مراسم انتخاب می‌کند. هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۰ به ماهواره‌ها و مزایای بسیار آن‌ها اختصاص داده شده و شعار « ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» برای این رویداد انتخاب شده است.

انتخاب این شعار، اهمیت ماهواره‌ها و تاثیر آن‌ها بر زندگی روزمره را بیشتر نشان خواهد داد. امروزه بیش از هر زمان دیگری زندگی بشر با کاربردهای ماهواره‌ها گره خورده است. کاربردهایی نظیر ارتباطات مخابراتی و تلویزیونی، پایش منابع طبیعی و مسیریابی و ناوبری به حدی با زندگی مردم آمیخته شده است که زندگی بدون بهره‌گیری از این کاربردها برای بسیاری غیر قابل تصور است.

راه‌های مشارکت در برنامه‌های هفته جهانی فضا می‌تواند به صورت برگزاری یک رویداد آموزشی عمومی، یا نوشتن مقالات برای رسانه‌های اجتماعی و بلاگ‌ها راجع به ماهواره‌ها باشد.

امکان افزودن تاریخ و عنوان این رویدادها به تقویم هفته جهانی فضا در وب سایت انجمن هفته جهانی فضا (www.worldspaceweek.org)، نیز وجود دارد.

پژوهشگاه فضایی ایران در صدد است به مناسبت این رویداد جهانی، با مجموعه برنامه‌هایی شامل برگزاری وبینارها، به بیان نقش و جایگاه کاربردهای ماهواره‌ها در زندگی روزمره مردم بپردازد و به‌ این وسیله از عموم علاقه‌مندان به حوزه فضا دعوت می‌شود تا با دنبال کردن اخبار مرتبط با این رویداد، در این وبینارها حضوری فعال داشته باشند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایسر لپ تاپ و تبلت جان سخت رونمایی کرد
کارگاه های علمی مشترک ایران و چین در علوم شناختی برگزار می شود
تمدید بسته اینترنت سه ماهه اساتید دانشگاه و حوزه از هفته آینده
برنامه کاری کارکنان گوگل منعطف شد