هفت آرزو… / مجتبی محمدیان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رسانه تبلیغات - مجری تبلیغات۰


بدون دیدگاه

هفت آرزو… / مجتبی محمدیان

دنیای تبلیغات- بهاریه- مجتبی محمدیان – دوستای خوبم

بهاریه پارسال خودم که در همین سایت درج شده بود رو که می دیدم احساس کردم حرفهام رو خیلی رسمی نوشتم. بهاریه امسال رو می خوام با هفت آرزو برای سال جدید پیش ببرم و کمی هم راحت تر بنویسم. آدم های تبلیغاتچی آرزوهاشونم از جنس تبلیغات است من هم از این قاعده مستثنی نیستم.

اولین آرزوم اینه که آدمها توی این صنف یعنی تبلیغات یه ذره از شهامت خودشون کم کنند و همین طوری راحت روی خودشون القاب مدیر خلاقیت، مدیر هنری، مشاور تبلیغاتی، کپی رایتر و … نذارند. به خدا این ها همه مسوولیت داره.

آرزوی دوم اینکه که وقتی به کسی می گیم تو کار تبلیغاتیم فکر نکنه که تراکت پخش می کنیم (هر چند برای تراکت پخش کن ها هم احترام قایلم)

آرزوی سوم اینکه یه ذره جامعه تبلیغات با کتاب، کتابخوانی و آموزش آشتی کنه. راه حل پیشرفت در همین مفاهیم فراموش شده است وگرنه روحیه دلالی از این صنعت رخت بر نمی بنده.

آرزوی چهارم اینکه تاثیر تبلیغات تلویزیونی به انداره پولی باشه که خرجش می شه. این همه پول بالای این تبلیغات تلویزیونی دادن واقعا به آدم فشار می آورد.

آرزوی پنجم اینکه که کارفرماها از کارمزد شرکتهای تبلیغاتی کم نکنند و به این باور برسند که اگر از جایی بزنند خواه ناخواه بر کیفیت کارشان تاثیر می ذاره. بیزینس است دیگر.

آرزوی ششم اینکه جامعه تبلیغات کمی “دوست تر” باشند. به کارهای هم احترام بذارند و قضاوت منصفانه ای از هم داشته باشند. این جامعه خیلی بزرگ نیست باید هوای همدیگر رو داشته باشه.

آرزوی هفتم هم اینه که مدیران تبلیغات که در مقام سفارش دهنده آگهی هستند کمی با سوادتر بشن تا شرکتهای تبلیغاتی مجبور بشن کمی حرفه ای تر عمل بکنند.

 

سال خوبی داشته باشید.

 

مجتبی محمدیان- مشاور، منتقد و مدرس تبلیغات و برند

موسس و مدیر سایت کافه بازاریابی


Print Friendly and PDF

برای دریافت آخرین مطالب، اخبار و تحلیل های دنیای تبلیغات پست الکترونیک خود را در کادر روبرو وارد نمایید و ایمیل ارسالی را تائید نمایید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید!کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید