هلند برای سومین بار اپل را جریمه کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مرجع مصرف کنندگان و بازارهای هلند (ACM) جریمه ای هفتگی معادل ۵ میلیون یورو را برای اپل تعیین کرده زیرا این شرکت در مهلت تعیین شده (۱۵ ژانویه) از دستورات پیروی نکرده است.

اپل تاکنون ۲ بار اطلاعاتی درباره انجام تغییرات جهت پیروی از دستور ناظر آنتی تراست هلند در وبلاگ خود منتشر کرده است. اما ACM روز دوشنبه اعلام کرد هیچ اطلاعاتی از شرکت آمریکایی دریافت نکرده تا پیروی اپل از دستوراتش را ارزیابی کند.

مرجع مصرف کنندگان و بازارهای هلند در بیانیه خود از رفتار و اقدامات اپل اظهار ناامیدی کرد و افزود: دادگاه های هلند رای شان را تایید کرده اند. طی رای دادگاه های هلند رفتار اپل برخلاف قانون رقابت است.

هم اکنون اپل به دلیل کمیسیونی که از فرایند پرداخت در اپلیکیشن دریافت می کند، در بسیاری از کشورها با فشار روبرو شده است. در این میان سنای آمریکا نیز لایحه ای را تایید کرده که اجازه نمی دهد فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل توسعه دهندگان از سیستم های پرداخت جایگزین استفاده کنند.

اپل در ۱۵ ژانویه اعلام کرد از دستور رگولاتور هلندی پیروی کرده است اما ACM در واکنش به این خبر اعلام کرد هنوز تغییراتی نداشته است.

در سوم فوریه اپل بیانیه ای دیگر در وبلاگ خود منتشر و نشان داد توسعه دهندگان نرم افزار چگونه می توانند روش های پرداخت جایگزین خود را اجرا کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند