هماهنگی ایران و عراق برای ارتباطات اربعین ۹۸ آغاز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با علی الخویدی رئیس هیات اتصالات عراق و هیات همراه گفت: محور مذاکرات این کمیته رفع تداخلات فرکانسی مرزی، ارائه خدمات با حداقل تعرفه برای زائران و ارتقای سطح پوشش و کیفیت ارتباطات در ایام اربعین و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری برای فعالان حوزه ICT در هر دو کشور است.

وی ارائه سرویسهای ویژه به زائران در ایام اربعین را از موضوعات مهم دیگر عنوان کرد و افزود: سرویس مفقودین یکی از این سرویس‌ها است تا زائرانی که همدیگر را در طول مسیر گم می‌کنند یا مفقود می‌شوند با استفاده از این سرویس همسفران خود را پیدا کنند. امیدواریم این خدمات و بسیاری از سرویسهای مورد نیاز زائرین با تعامل بین اپراتورهای ایرانی و عراقی بصورت یکپارچه در این ایام پیاده‌سازی شود.

آذری جهرمی با اشاره به ظرفیتهای شرکتهای ایرانی در حوزه ICT تصریح کرد: هیات اتصالات و اپراتورهای تلفن همراه عراق از توانمندیهای شرکتهای ایرانی در حوزه پایش فرکانسی، ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه و سایر تکنولوژیهای پیاده‌سازی شده و صنایع ارتباطی در ایران بازدید کردند تا در مورد زمینه‌های مشترک همکاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و گسترش همکاریها با یکدیگر مذاکره کنند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: جدای از همکاری‌های اقتصادی و تجاری و همبستگی سیاسی بین دو کشور، وجود اماکن مقدس و عتبات عالیات در ایران و عراق دلیل دیگری برای تعامل میان مردم این دو کشور است و افزایش ارتباط بین مردم، ضرورت حضور و مشارکت مهندسان حوزه ارتباطات را برای ارائه سرویسهای با کیفیت ارتباطی به ویژه در ایام خاص اربعین صد چندان می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

توافق جدید کشورهای G7 چگونه آینده حکمرانی داده را تغییر می دهد
شناسایی گسل‌ها و فرونشست‌ها ماهواره‌ای می‌شود
اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند