همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی» برگزار شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین همایش بین‌المللی «رابطه انسان و تکنولوژی» در تاریخ ۴ تا ۷ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۴ تا ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۹) به میزبانی دانشگاه توئنته هلند با حضور نماینده گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی، در حال برگزاری است.

این همایش در پی واکاوی رابطه انسان با تکنولوژی در فصل مشترک حوزه­‌هایی چون فلسفه، طراحی، اخلاق، هنر و مهندسی است. چهره‌­­های مطرحی در این همایش به ایراد سخنرانی و ارائه آخرین یافته‌­های خود می پردازند.

از جمله این افراد می‌­توان به پیتر پائول فربیک (Peter-Paul Verbeek) فیلسوف هلندی، دون آیدی (Don Ihde) استاد مطرح فلسفه، رابرت روزنبرگ (Rosenberg Robert) از انستیتو تکنولوژی جورجیا و کریستوفر پرستون(Christopher Preston) از دانشگاه مونتانای امریکا اشاره کرد.

این همایش در طول چهار روز و در قالب ۸ پنل مختلف با ارائه‌­های موازی (۸۵ ارائه) در حال برگزاری است.

پنل‌­های این همایش طیف گسترده­‌ای از موضوعات را در بر می‌­گیرد. برخی از این موضوعات عبارت اند از «هوش مصنوعی و انسان»، «تکنولوژی و انسان‌­شناسی»، «تغییر ارزش»، «اخلاق داده»، «طراحی و امر دیجیتال»، «تکنولوژی و بدن»، «علم و فناوری» و «تکنولوژی و زندگی».

این همایش به میزبانی آزمایشگاه طراحی (design lab) دانشگاه توئنته هلند برگزار شده است. این آزمایشگاه طراحی سکویی چند رشته‌­ای است که می­‌کوشد با پیوند دادن علم، فناوری و جامعه از خلال طراحی با چالش‌­های زندگی بشری (به ویژه در حوزه اخلاق و محیط زیست) روبرو شود.

نماینده‌­ای از گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی نیز در این همایش شرکت کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

چین به برتری کوانتوم رایانشی دست یافت
نبود وفاق ملی در سیاستگذاری پیام رسان های بومی
سامسونگ تولید موبایل رده بالا را متوقف می کند
سهم توسعه متوازن زیرساخت شبکه ملی اطلاعات از بودجه ۱۴۰۰