همکاری‌های دوجانبه پژوهشگاه فضایی و شرکت زیرساخت آغاز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، در راستای آغاز همکاری های مشترک، از مرکز تجمیع، یکپارچه‌سازی، آزمون فضایی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های ساخت پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید گفت: روحیه جهادی موجود در پژوهشگاه فضایی ایران، می‌تواند گره‌گشای معضلات و چالش‌های امروز حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

وی با اشاره به نیازهای شرکت ارتباطات زیرساخت در پیشبرد پروژه‌های حوزه‌های مرتبط، خاطرنشان کرد: با بهره‌مندی از سوابق و تجربه ارزشمند متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران، می‌توان با سرعت و کیفیت بهتری ماموریت شرکت ارتباطات زیرساخت را پیش برد و کنترل کرد.

در این نشست حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران نیز با تاکید به رسالت اصلی مجموعه پژوهشگاه به عنوان سازمانی دانش‌محور گفت: دستاوردهای پژوهشگاه فضایی کشور عملیاتی و کاربردی است. توان و قابلیت مهندسی موجود در بین پژوهشگران جوان پژوهشگاه، جسارت و اعتماد به نفس این مجموعه را برای ورود به حوزه‌های دیگر و توسعه بخش خدمات فضاپایه و گسترش سرریز فناوری حوزه فضایی افزایش داده است.

وی با اشاره به خدمات این پژوهشگاه در بحران سیل فروردین امسال، اظهار کرد: پژوهشگاه فضایی با بهره‌مندی از توان علمی، تجربه عملیاتی خود و با کاربرد سنجش از دور در حوزه فناوری فضایی توانست با ستاد مدیریت بحران همکاری داشته باشد که موجب صرفه‌جویی اقتصادی برای کشور شده است: تلاش ما این است که پتانسیل فنی موجود در مجموعه، در فرآیند تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کلان بازویی مطمئن و کارآمد برای مدیران و مسئولان ارشد کشور باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هدیه ایرانسل به مناسبت روز جهانی ارتباطات
کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
سرویس جدید توئیتر از کاربران حق عضویت دریافت می کند
انتظارات فعالان حوزه ICT از رئیس جمهور آینده