همکاری ایران و اندونزی در حوزه فناوری اطلاعات گسترش می یابد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دسرا پرچایا معاون وزیر امور خارجه به همراه سفیر اندونزی در ایران با مهدی محتشمی قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی با اندونزی، دیدار کرد.

محتشمی در این دیدار با اشاره به اینکه روابط دو کشور مسلمان ایران و اندونزی در سطح بسیار خوبی است، افزود : اراده مسئولان، گسترش همکاریهای بین این دو کشور مسلمان است.

وی با بیان اینکه روابط تجاری بین دو کشور به سطح بالاتری رسیده است، اظهار داشت: اما این حجم روابط با انتظارات هدفگذاری شده توسط رهبران دو کشور فاصله دارد و باید گسترش یابد.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین الملل ، روابط بانکی را از جمله این همکاری ها دانست و تاکید کرد : همکاری ها در حوزه نفت و گاز نیز از اهمیت بالایی برخوردار است  و امیدوارم مذاکرات دو طرف در این زمینه به نتایج مطلوبی برسد.

وی با اشاره به حضور و فعالیت شرکت مپنا در کشور اندونزی، تصریح کرد: در بخش انرژی همکاری خوبی بین دو کشور وجود دارد و امیدواریم همکاری های دو کشور در زمینه ساخت نیروگاههای برق نیز افزایش یابد.

محتشمی به مذاکراتی که در زمینه نهایی کردن موافقتنامه تعرفه های ترجیهی در حال انجام است اشاره کرد و گفت : کاهش تعرفه ها موجب افزایش مبادلات تجاری دو کشور خواهد شد.

وی از تعیین تاریخ برگزاری اجلاس کمیسیون های مشترک دو کشور در تهران در چند ماه آینده خبر داد و افزود : در این اجلاس موضوعات مختلف برای همکاری های دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از تجربه های دفاع مقدس برای تحقق شعار «آینده روشن»
قیمت گوشی وان پلاس ۸ تی مشخص شد
بایگانی مدارک هویتی مشتریان در دفاتر پیشخوان غیرقانونی است
خدمات پزشکی و حمل و نقل بر بستر ۵G ارائه می شود