همکاری سازمان فضایی در برنامه بورسیه دانشگاههای آسیا اقیانوسیه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری در حاشیه شصت و یکمین اجلاس کمیته استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (کوپوس) با دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه (اپسکو) دیدار کرد.

رئیس سازمان فضایی ایران به ضرورت توسعه همکاری های منطقه ای و بین المللی در حوزه فضایی تاکید کرد و با اشاره به همکاری های سازمان فضایی ایران و اپسکو، گفت: فعالیت ها و مشارکتهای سازمان فضایی ایران در اپسکو با جدیت و بطور منظم پیگیری و دنبال می شود و تداوم این همکاری، برای سازمان فضایی ایران بسیار مهم است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار تصریح کرد: با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اجلاس آتی اپسکو و رویدادهای مهم دیگر مشارکت جدی داریم .

وی افزود: حضور در پروژه‌های اپسکو مانند پروژه های ماهواره دانشجویی کوچک (SSS)، پ‍روژه منظومه ماهواره‌های کوچک چند ماموریتی (SMMS) و فاز دوم پروژه سیستم اپتیکی زمین پایه رصد اجرام فضایی (APOSOS) با کمک و همکاری دانشگاه ها و مؤسسات مربوطه در ایران میسر شده و به دنبال توسعه روابط و همکاری با اپسکو هستیم.

براری با اشاره به اجرای برنامه بورسیه های اپسکو، گفت: سازمان فضایی ایران همواره از این برنامه استقبال کرده و اطمینان داریم پیوستن دو دانشگاه دیگر (هاربین و NPU) به این برنامه نیز باعث پیشبرد اهداف اپسکو در زمینه تحصیلات تکمیلی کشورهای عضو می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شکایت از آمازون در پی ابتلای کارگران به کرونا
استان های نیمه غربی کشور در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار دارند
امکان حضور استارت‌آپ ها در مناقصات بخش فضایی فراهم شد
هواوی تراشه های آمریکایی را جایگزین می کند