همکاری سازمان فضایی و صندوق نوآوری برای توانمندسازی بخش فضایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: برای گذر از اقتصاد نفتی-دولتی به اقتصاد غیرنفتی-خصوصی نیاز داریم تا نهادهای دولتی نقش تسهیل گری خودشون را تقویت کنند و برای رشد و تقویت بخش خصوصی در کنار آنها قرار گرفته و موانع را برطرف کنند.

وی ادامه داد: سازمان فضایی ایران به عنوان یک نهاد حاکمیتی و تسهیل گر در حوزه فضایی با هدف توسعه فناوری فضایی، رشد و ارتقا بخش خصوصی و ارائه خدمات کاربردی به جامعه از طریق کسب و کارهای نوپا و بخش خصوصی و صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد مالی و سرمایه گذاری با هدف سرمایه گذاری خطر پذیر و ضمانت سرمایه گذاری دیگر سرمایه گذاران در حوزه فضایی، همکاری جدیدی را آغاز کردند.

رئیس سازمان فضایی ایران این همکاری را نوید بخش آینده‌ای روشن برای متخصصان و بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم میان دو طرف طی جلسات متعددی انجام شده و امروز نیز برای جمع بندی انجام یک فرآیند اجرایی جلسه‌ای داشتیم. در این جلسه روند برگزاری رویدادی ۳ روزه و در کنار آن برگزاری نمایشگاهی از توانمندی‌های موجود در بخش فضایی با هدف توانمندسازی این بخش مرور شد.

براری با تاکید براینکه اقدامات اجرایی در حال اجرا است و به زودی جزئیات آن اطلاع رسانی می‌شود، هدف از اجرای این اقدام را افزایش سهم بخش خصوصی کشور در اقتصاد فناوری فضایی و شکوفایی این صنعت عنوان کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند