همکاری معاونت علمی در اجرای پروژه‌های ملی سخت افزاری و فضایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، سورنا ستاری در جلسه هم اندیشی و هماهنگی برای حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان حوزه ICT که با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات برگزار شد، با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات در حوزه استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان از گذشته فعال بوده است، گفت: این معاونت الگویی را با وزارتخانه‌های مختلف پیگیری می‌کند که توسعه زیست بوم، طرح‌های پرچم دار و ملی و حمایت‌های عمومی از سرفصل‌های این الگو است.

وی به اجرای چندین پروژه ملی در حوزه فضایی و سخت افزاری در این بخش تاکید کرد و افزود: در حوزه سخت افزاری برای رفع عقب ماندگی نیاز به حمایت‌های قانونی برای حضور شرکت‌های بزرگ داریم.

ستاری تصریح کرد: ما آمادگی داریم با همکاری وزارت ارتباطات چندین پروژه بزرگ ملی به خصوص در حوزه سخت افزاری را اجرایی کنیم.

وی به وضعیت توسعه زیست بوم حوزه ICT اشاره کرد و افزود: توسعه این زیست بوم‌ها و پارک‌های فناوری نیاز به تجدید نظر برای تسریع در راه اندازی دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه پارک‌های فناوری اشاره کرد و گفت: اگر در این حوزه از بخش خصوصی حمایت شود این بخش می‌تواند با پیگیری‌های خود بخش دولتی را نیز فعال کند.

ستاری از پیشنهاد وزیر ارتباطات برای تشکیل کارگروه تهیه پیش نویس حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه ICT استقبال و ابراز امیدواری کرد این پیش نویس ظرف یک هفته آینده آماده شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند