همکاری پژوهشی مشترک ایران و مالزی درباره تشعشعات رادیویی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دوره آموزشی مشترک آکادمی ITU با همکاری دانشگاه صنعتی مالزی (UTM)، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با موضوع پرتوگیری بدن انسان از میدان های الکترومغناطیسی (Human Exposure to Radio Frequency Electromagnetic Fields) برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی، ارائه محصول بومی سازی شده اندازه گیری شدت تشعشعات پرتوهای رادیویی توسط پژوهشگاه ICT مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

در این دوره آموزشی مشترک، دانشگاه صنعتی مالزی (UTM)، مبانی تئوری و برخی تجربه های عملی اندازه­ گیری گردآوری شده را ارائه کرد. موضوعاتی نظیر اصول و مبانی تشعشعات منابع الکترومغناطیسی، استانداردها و تجارب اندازه­ گیری و بحث آگاهی رسانی به جامعه در مورد نگرانی از اثرات این تشعشعات بر سلامتی، توسط کارشناسان دانشگاه صنعتی مالزی ارائه شد.

با توجه به تجربه موفق پژوهشگاه ICT در زمینه بومی سازی سامانه اندازه گیری شدت تشعشعات پرتوهای رادیویی و کسب دانش فنی در این حوزه، نشست های ارائه شده از سوی این پژوهشگاه مورد استقبال و توجه برگزارکنندگان و شرکت­ کنندگان دوره قرار گرفت.

رضا بحری مدیر گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه ICT در این باره گفت: طی مذاکرات انجام شده در طول برگزاری دوره مشترک با مدیران و اساتید دانشگاه صنعتی مالزی، مقدمات لازم برای انجام فعالیت های پژوهشی مشترک در زمینه تشعشعات رادیویی برداشته شده که در آینده نزدیک با هماهنگی پژوهشگاه پیگیری و عملیاتی خواهد شد.

در این کارگاه آموزشی، از سوی پژوهشگاه ICT، مسعود آرزومند، نرگس نوری و رضا بحری از اعضا هیات علمی گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار به ارائه تجارب پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در  زمینه سامانه اندازه­ گیری سطح تشعشات پرتوهای رادیویی پرداختند.

از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز عظیم فرد به ارائه محتوا در این دوره آموزشی مشترک پرداخت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد
پاسخ طراح طرح فضای مجازی مجلس به برخی شبهات